www.Mreza.mk Македонски интернет портал

Популарни

  • Лајфстајл
  • Сцена
  • Македонија
  • Регион
  • Свет
  • Хроника

Бидете искрени и одговорете: Што би избрале вие – здрава храна или здрава врска?

Дали е можно 61% од жените да сметаат дека добрата храна е поважна од љубовта? Сепак изгледа дека е можно. За 61% од Американките здравото тело е поважно од

Чистач на организмот и силен афродизијак

На јадењата им дава одлична арома, тој е здрав и нискокалоричен. Иако целерот денес се користи исклучиво како додаток во јадењата, до 17-тиот век тој се користел исклучиво во

Спорт

(ВИДЕО) Потешко од очекувањата, ама Јунајтед ја исполни мисијата

Манчестер Јунајтед е втор полуфиналист во Лигата Европа, по минималниот триумф од 1-0 против Копенхаген.

Лукаку влезе во историјата на Лигата на Европа со серијата која трае од 2014

Ромелу Лукаку повторно успеа – постигна нов гол во Лигата на Европа и така стана

Директорот на Борусија со последен коментар за Санчо: Мислам дека тоа е одговор на сите

Иако се чинеше дека Џејдон Санчо дефинитивно ќе премине во Манчестер Јунајтед, Борусија Дортмунд одлучи

Азербејџан – ветена земја на македонските клубови: И Шкендија и Шкупи ќе одат таму

По Силекс, кој за противник го доби Карабах, уште две македонски екипи имаа азербејџанска судбина

Данецот со јасна порака: Ако го победите Манчестер Јунајтед ќе имате пари до крајот на

Екипата на Манчестер Јунајтед е предизвик за кој било клуб во светот, па така и

Роналдо има среќа, да се играше нормална сезона…

Роберт Левандовски е убедливо најдобар фудбалер во Европа оваа сезона и штета е поради него

(ФОТО) Постот на Пирло на Инстаграм што нема да му се допадне на Роналдо

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло пред околу пет години го посочил Лионел Меси за