Објавени номинациите за Златен глобус 2020

Во Лос Анџелес се објавени номинациите за филмската награда Златен глобус, кои ќе бидат доделени на 5 јануари 2020 година. Со дури 17 номинации меѓу филмските продуценти е...

ФОТО: Легендарниот Кирк Даглас го прослави 103 роденден

Легендата на светската кинематографија, актерот Кирк Даглас наполни 103 години. По повод овој јубилеј во семејниот дом на Дагласови била одржана роденденска забава. Каква била атмсферата преку социјалните...

Ја скршија емоциите кога ја запеа песната за својот син (ВИДЕО)

На својот последен концерт, Северина не можеше да ги задржи емоциите, па дозволи да пушти солзи додека ја пееше песната која ја посвети на својот син. Таа не...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина 21-годишен рапер

Американскиот рапер Juice WRLD, чие вистинско име е Џаред Хигинс, почина на 21-годишна возраст, пренесе интернет таблоидот TMZ повикувајќи се на неколку извори во полицијата. Пејачот утрово стигнал...

Саша Поповиќ ги премина сите граници на нивното пријателство: Ја фати за задникот Карлеуша,...

Односот помеѓу Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ веќе на сите им е јасен со години. Тие иако се добри пријатели често пред малите екрани во емисијата „Ѕвездите на Гранд“...

Северина се заблагодари за поддршката- ја спомна и Македонија (ФОТО)

Благодарам на сите што мислевте на мене. Посебно е чувството да си на некој во мислите, да те разбираат и да знаат „за што се работи тука“. Благодарам на...

БОМБА: Згодна е како тројно помладите, а таа е славната 69-годишна пејачка (ВИДЕО)

Српската пејачка Неда Украден ја промовираше новата песна „Бомба“. Облечена во кожни панталони и јакна, таа во спотот вози мотор, а фановите ѝ порачаа дека никогаш не била посекси....

Големиот заводник ги остави фановите во шок: Нешто дефинитивно не е во ред со...

Холивудаскиот актер и миленик на жените за кој веќе со децении воздивнуваат, 57-годишниот Том Круз не се појавува често на настани, особено на оние модните, па неговото појавува на...

Беше славна и посакувана, а потоа исчезна: Еве како изгледа пејачката по 10 години...

Веста дека Аланис Морисет се врати на сцена после десет години е актуелна во светските медиуми. Пејачката, која се прослави кон крајот на 1990-ите, ја објави песната „Reasons...

Цел свет го слушна нејзиниот ангелски глас, но никој не ја виде нејзината убавина:...

Бенедета Карета е мистериозната и провокативна „сињорита“, чиј глас го слушна целиот свет, но немаше можност да ја види нејзината убавина. Убавата Италијанка е позната по тоа што...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Сексот е една од најубавите работи во светот, но како да знаете дали сте добри во кревет? Едноставно – ова се 7 знаци...

Постојат 6 типа на неверство, а не се знае кое е полошо

Според бројни студии, скандалите се една од најчестите причини за раскинување и разделување на паровите. Во животот, не можеме секогаш да сметаме дека сè...

Прирачник за заведување од 1956-та година: Вака жените ги освојувале мажите во тоа време…

Овие правила кои што ќе ви ги претставиме во продолжение, морала да ги почитува секоја една жена. Еден женски магазин од 1958-та година,...