Синооката убавица Бар Рафаели осудена на девет месеци општокорисна работа и казнета: Еве ја...

Поранешната девојка на Леонардо Дикаприо, манекенката Бар Рафаели, во неделата беше осудена на девет месеци општокорисна работа и казнета со повеќе од 600.000 евра, од израелското правосудство, за затајување...

Повторно одложена премиерата на филмот „Wonder Woman 1984“

Студиото Warner Bros повторно ја одложи премиерата на „Wonder Woman 1984“, кој требаше да биде прикажан на 2 октомври. Премиерата...

Ова никој не го очекуваше: Пред очите на Ана Бекута, нејзиниот партнер ја фати...

Партнерот на Ана Бекута, Милутин Мркоњиќ – Мрка направи нешто што сите ги остави во шок. Имено, политичарот ја фати под рака 40 години помладата водителка Сања Кужет и...

По откажувањето на шоуто, Ким Кардашијан промовира облини на плажа, Кајли деколте, а Кендал...

Ријалити ѕвездите уживаат во Малибу откако го најавија крајот на нивното реално шоу. Пред некој ден, Ким Кардашијан најави дека реалното шоу на нејзиното семејство е пред својот...

Невен – Хрватот кој сака да биде жив Кен (ФОТО)

Невен е уште една контроверзна личност од регионот и моментално ужива Инстаграм слава. Популарноста ја стекнал уште од времето кога бил учесник во Survivor, но со естетските корекции...

Среде пренос во живо, славниот актер упадна во кадарот и го зеде микрофонот на...

Австралиската репортерка беше изненадена кога ја читаше временската прогноза на ливада во кадарот и упадна холивудскиот актер Крис Хемсворт. Лорен Филипс известуваше од една ливада во Сконе, град...

Уникатен букет за омилената пејачка: Марија Шерифовиќ со емотивна честитка за роденденот на мама...

Дека секогаш знае како да ги изненади своите најблиски, а многу својата мајка бевме сведоци многу пати. Па така, на еден од своите последни концерти, кој се одржа на...

Ким Кардашијан има шест прсти на левото стапало? (ФОТО)

Во светските медиуми осамна веста дека популарната Ким Кардашијан има шест прсти на едното стапало. Но се’ што имаше да каже на оваа тема ријалити-ѕвездата е дека ваквите тврдења...

Со емотивна порака ги расплака сите: Ќерката на Пол Вокер за роденденот на својот...

Пол Вокер трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа пред седум години, а вчера, на 12 септември е роден омилениот и никогаш непрежален актер. Неговата ќерка Медоу Рејн...

Трач или вистина – позната манекенка и познат македонски кошаркар во врска?

Верувале или не, наша позната топ модел кој со години има работено во странство е во врска со истотака познат поранешен кошаркар кој неодамна се разведе. Како што дознаваме...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Сексот е една од најубавите работи во светот, но како да знаете дали сте добри во кревет? Едноставно – ова се 7 знаци...

Постојат 6 типа на неверство, а не се знае кое е полошо

Според бројни студии, скандалите се една од најчестите причини за раскинување и разделување на паровите. Во животот, не можеме секогаш да сметаме дека сè...

Прирачник за заведување од 1956-та година: Вака жените ги освојувале мажите во тоа време…

Овие правила кои што ќе ви ги претставиме во продолжение, морала да ги почитува секоја една жена. Еден женски магазин од 1958-та година,...