21.1 C
Skopje
Дата 01.10.2020 година | Означивме точно 08 часот и 16 минути

Кејти Пери и Орландо Блум добија ќерка

Кејти Пери го доби своето прво дете со нејзиниот свршеник Орландо Блум. Поп ѕвездата се породила вчера и на свет донела здраво женско дете кое го доби името...

Рон Џереми се соочи со 20 нови обвиненија за сексуален напад

Човекот сметан за „легенда“ на американската порноиндустрија, Рон Џереми се соочува со дополнителни 20 нови обвиненија за сексуален напад, покрај осумте претходни тужби од коишто за шест тој во...

Роберт Патинсон позитивен на коронавирус

Холивудскиот глумец Роберт Патинсон бил позитивен на тестот за коронавирус, пренесуваат „Венити фер“ и „Холивуд рипортер“, повикувајќи се на неименувани извори. Поради тоа, и снимањето на новиот филм...

Роби Вилијамс се самоизолирал на планина во Швајцарија

Поп-пејачот Роби Вилијамс ја минува корона-пандемијата на планина во Швајцарија. Тој тоа го откри во видеоразговор со Стив Рајт за Би-би-си радио 2. – Е па, да, јас сум...

Шоуто „Кардашијанови“ го најави својот крај

Реалното шоу „Кардашијанови“ (Keeping Up with the Kardashians) ќе заврши по претстојната, 20-та сезона, односно наредната 2021 година. Семејството тоа го соопшти на Инстаграм. „Со тешко срце мора...

Ози Озборн се обидел да ја убие сопругата

Светски познатиот британски рокер Ози Озборн во новиот документарен филм под наслов „Биографија: Деветте животи на Ози Озборн“, раскажува како пред 30 години се обидел да ја убие...

Дамјан Стојаноски стана татко, му се роди син

Дамјан Стојаноски, наследникот на македонската фолк легенда Војо Стојаноски, денес стана татко. Неговата сопруга Елена на свет го донесе нивното прво чедо - што се вели во народот...

Почина глумецот Бен Крос

Британскиот глумец Хари Бернард „Бен“ Крос почина во Виена, Австрија, на 72-годишна возраст, по кусо боледување. Тажната вест ја соопшти неговата ќерка на Фејсбук. „Ја споделувам оваа вест со...

Рита Ора обвинета за лажно претставување како мулаткиња

Британската пејачка со албанско потекло Рита Ора е обвинета дека на социјалните мрежи се преправала дека е личност од негроидна или мешана раса, а всушност е во потполност белкиња....

Брајан Кренстон оздравел од коронавирус и донирал плазма

Ѕвездата од ТВ серијата „На лош пат“ (Breaking bad), Брајан Кренстон им соопшти на своите обожаватели дека е излекуван од Ковид-19 по што дарувал крвна плазма. – Носете ги...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,600SubscribersSubscribe

Љубов и секс

6 клучни работи по кои ќе препознаете што не е вистинска љубов

Кога сакаме, сакаме да бидеме сакани. Кога сакаме погрешна личност, нема зборови да го опишат скршеното срце. Кога ќе дадете сè од себе на...

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите...

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...
Close