www.Mreza.mk Македонски интернет портал

Естрада

Џенифер Анистон ги одушеви сите, особено

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон (51) му помогнала на својот пријател,

Од коронавирус почина легендарниот дизајнер Серџо

Серџо Роси, основачот на истоимената модна куќа за производство на

Паднаа тешки зборови: Нова жестока кавга

Откако во реалното шоу „Задруга 3“, Анабела истакна дека има

Сцена

Ана Бунтеска: И никогаш повеќе исто не

Има точка од која се’ станува поинаку и после неа никогаш повеќе не е исто полека се тоне во заборав и сета топлина која не’ греела одеднаш станува далечна веќе не се гледаме со исти очи ниту пак допирот ни е ист како туѓинци како странци кои ни ги запоседнале телата па сега глумат блискост […]

Џенифер Анистон ги одушеви сите, особено медицинската

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон (51) му помогнала на својот пријател, телевизискиот водител Џими Кимел, во остварувањето на големото изненадување за медицинска сестра заразена со вирусот ковид-19 поради што две недели се наоѓа во строга изолација од семејството и двете мали деца. Актерката се вклучила во шоуто на Кимел преку видеоповик за да ја поздрави Кимбел […]

Еротски приказни: АВАНТУРИТЕ НА ИСИДОРА

На паузата седнавме со Роза да ручаме. Ги обожувавме вкусните колбаси со пире и супа од кнедли. Бевме изморени, гладни и одвај ја џвакавме храната. Случајно го погледнав мобилниот. Имав пропуштени повици од Габи. Ѝ се јавив. Гласот ѝ беше нервозен, изнемоштен велејќи: „Дора, в полиција сме. Влеговме со Исидора во еден трговски центар. Додека […]

Пријатели

Стани Член