Неговите соиграчи тренираат во изолација, а Ибра веќе дава голови (ВИДЕО)

Поради пандемијата на коронавирус се прекинати скоро сите фудбалски шампионати, а легендарниот Златан Ибрахимовиќ се наоѓа во Шведска и успеа да одигра натпревар. Додека...

Нема фудбал-има проблеми во Грција, Олимпијакос пред исфрлање од првата лига...

Грчките екипи Олимпијакос и Атромитос се наоѓаат пред исфрлање во понизок ранг на натпреварување, допдека нивните сопственици Маринакис и Јоргос Спанос, се соочуваат...

Фудбалерите на Падерборн тренираат со секси фитнес инструктор: Се вљубивме во...

Падерборн пред прекинот на сезоната во Бундеслигата поради пандемијата на коронавирусот беше на дното на табелата со само 16 бодови, но сакаат подготвени да...

„Небото се отвори“: Панчев за незаборавниот реванш меч против Баерн (ВИДЕО)

Поранешниот напаѓач на Црвена Звезда, Дарко Панчев за српскиот медиум „МОНДО“ зборуваше за историскиот натпревар против Баерн Минхен. Токму на денешен ден, 24 април 1991...

Знаев дека го зезнавме Челси за Фернандо Торес

Фернандо Торес три ипол сезони настапуваше за Ливерпул пред да добие повик од Челси кој на последниот ден од зимскиот преоден рок во 2011...

УЕФА пресече: Крај на првенствата до 3 август, настап во евро-куповите...

Извршниот одбор на УЕФА денеска преку видеоконференција го одржа долго очекуваниот состанок, на кој е донесена одлука околу иднината на европските натпреварувања. ...

Џордан ќе ви го извади срцето само за да победи, Леброн...

Мајк Мелоун кој во минатото беше дел од тренерскиот тим на Кливленд кавалирс, кога Леброн Џејмс играше таму, се вклучи во полемиката околу тоа...

На Вертонген му истекува договорот, опции се Шпанија и Италија!?

Јан Вертонген има договор до 30 јуни годинава со Тотенхем и се поставува прашањето дали ќе остане во клубот или пак ќе се пресели...

СЗО со предлог до УЕФА: Забранете го фудбалот на 18 месеци

Светската здравствена организација (СЗО) наводно се обратила до Европската фудбалска асоцијација (УЕФА со барање за суспензија на фудбалот во наредните 18 месеци....

СЗО бара пауза за фудбалот во наредните 18 месеци

Светската здравствена организација (СЗО) и УЕФА преку видео-линк одржале состанок кој траел два и пол часа. „Ла Република“ тврди дека СЗО препорачале фудбалските...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Сексот е една од најубавите работи во светот, но како да знаете дали сте добри во кревет? Едноставно – ова се 7 знаци...

Постојат 6 типа на неверство, а не се знае кое е полошо

Според бројни студии, скандалите се една од најчестите причини за раскинување и разделување на паровите. Во животот, не можеме секогаш да сметаме дека сè...

Прирачник за заведување од 1956-та година: Вака жените ги освојувале мажите во тоа време…

Овие правила кои што ќе ви ги претставиме во продолжение, морала да ги почитува секоја една жена. Еден женски магазин од 1958-та година,...