20 C
Skopje
Дата 29.09.2020 година | Означивме точно 03 часот и 17 минути

Русија побара веднаш прекин на огнот меѓу Азербејџан и Ерменија

Официјална Москва побара од Ерменија и Азербејџан веднаш да воспостават прекин на огнот. – Ги повикуваме сите актери, и внатрешни но и надворешни, да покажат максимална воздржаност и на...

Продолжуваат пресметките во регионот Нагорно Карабах

Фото за вовед: Видео: brane_svet_za_12_so_topki_1.mp4Категорија: СветНовинар: Бранислав Јаневски

Нови протести во Белорусија, Тихановскаја ќе биде симболично инаугурирана за претседател

Нови протести се очекуваат денеска низ Белорусија, каде активистите ги повикуваат жителите да излезат на улиците, по инаугурацијата на Александар Лукашенко за претседател со новиот мандат, што го...

Швајцарците го одбија предлогот на десницата за ограничување на имиграцијата од земјите на ЕУ

Швајцарските гласачи на денешниот референдум го отфрлија предлогот на десницата да се прекине со слободното движење на работници меѓу Швајцарија и земјите на ЕУ, јави ДПА. Според првичните...

Речиси еден милион починати од корона вирусот во светот

Според најновите податоци, во светот со корона вирус до сега се заразени 32.515.427 лицe. Од нив починале 989.329 пациенти, а оздравеле 23.997.693 луѓе. – Русија регистрира најголемо дневно зголемување...

Русија и ЕУ бараат итен прекин на огнот во Нагорно Карабах

Фото за вовед: Видео: 27.09_emi_svet_0.mp4Категорија: СветНовинар: Емилија Штерјов

Целодневни судири во Нагорно-Карабах, се бројат мртви на двете страни

Парламентот на Азербејџан и Владата на Ерменија денеска прогласија воена состојба во своите земји, а властите во Ереван и непризнатата Република Нагорно-Карабах, за која двата соседа и влегоа...

Во Италија осомничени 237 лица за шверц на тешки дроги, од нив 117 лица...

Италијанското обвинителството ја финализира истрагата за акцијата „Крабурун“ во која се осомничи 237 лица, Италијанци но најмногу Албанци,вклучени во шверц главно на тешки дроги, низ цела Европа. Меѓу...

Во Кина 16 рудари починаа од труење со јаглерод моноксид

Шеснаесет лица ги загубија животите како резултат на труење со јаглерод моноксид во рудник за јаглен во југозападна Кина, соопштија кинеските власти. Пред трагедијата, во рудникот останале заробени...

Во САД веќе има седум милиони заразени со коронавирус

Според Универзитетот Џон Хопкинс, САД го преминале прагот од седум милиони лица инфицирани со коронавирус. Откако пандемијата на почетокот најсилно ја погоди областа Њујорк, а потоа во текот...

Бидете ни пријатели

7,283FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...

Дали знаевте: Омилената боја може да открие какви сте во кревет

Еве мал тест: Кафеав Луѓето чија омилена боја е кафеавата за нивните партнери се вистинско „богатство“. Нивните чувства се длабоки, топли се...

Со каков партнер си одговарате најмногу според редоследот на раѓање?

Се обвинувате себеси за последното болно раскинување? Можеби вината лежи во вашиот редослед на раѓање. Книгата „Редослед на раѓање: Што навистина кажува вашето место...
Close