20 C
Skopje
Дата 29.09.2020 година | Означивме точно 03 часот и 07 минути

Вкупниот државен долг на Црна Гора – 3,664 милијарди евра или 79,54 БДП

Вкупниот државен долг, без депозити, на 30 јуни годинава изнесувал 3,664 милијарди евра или 79,54 проценти од бруто домашниот производ (БДП), изјавија за Дан од Министерството за финансии...

Црна Гора воведува карантин во Никшиќ, Беране и Андријевица

Црна Гора повторно воведува карантин. Во Никшиќ, Беране и Андријевица, од 28 септември до 12 октомври, забрането ќе биде напуштање на станбени згради од 22 до 5 часот наутро,...

Снегот пристигна на Балканот, обелеа планинските врвови во Босна

Снег пристигна на планините на Балканот, поточно на врвот Бјелашница и на Јахорина во Босна и Херцеговина. Федералниот хидрометеоролошки институт за денеска најави претежно облачно време, врнежи од дожд...

184 нови случаи на коронавирус во Словенија

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени 184 нови инфекции со коронавирус со 2775 тестови, нешто помалку од претходниот ден, но епидемиолошката состојба не се подобрува, изјави официјален...

Во Србија се урна воен авион, пилотот загинал

Авион „Миг 21“ на српската војска се урна утрово околу 9:00 часот во атарот на селото Брасина кај Мали Зворник при извршување на редовна задача, соопшти српското Министерството...

Србија и Косово ќе именуваат спорно езеро по Доналд Трамп

Србија и Косово во четвртокот се согласија да го именуваат езерото на спорна територија според претседателот Доналд Трамп, пренесува „Газета експрес“. Езерото, познато кај Косоварите како Ујман, а...

Митаракис ги повика Грците да покажат солидарност за бегалците

Грција да ја покаже солидарноста што ја покажува Европската Унија за бегалците кои треба да бидат релоцирани, побара министерот за азил на Грција Нотис Митаракис, по острите реакциите...

ЕУЛЕКС упадна во канцелариите на ветераните на ОВК, најавени нови апсења

Меѓународната мисија за владеење на правото во Косово ЕУЛЕКС упадна претпладнево во канцелариите на Организацијата на воени ветерани на Ослободителната војска на Косово (ОВК) во косовската престолнина, јави...

Ветераните на ОВК му порачаа на ЕУЛЕКС дека ќе му одговорат „исто како на...

Секретарот на Организацијата на воени ветерани на Ослободителната војска на Косово (ОВВ-ОВК), Фатон Клинаку, по денешниот упад на полицијата на Меѓународната мисија за владеење на правото во Косово...

Двајца руси осудени на по 300 години затвор во Грција

Двајца Руси се осудени во Грција на по 300 години затвор за нелегален транспорт на мигранти, изјави потпретседателот на Комитетот за човекови права на ООН за Русија. ...

Бидете ни пријатели

7,283FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...

Дали знаевте: Омилената боја може да открие какви сте во кревет

Еве мал тест: Кафеав Луѓето чија омилена боја е кафеавата за нивните партнери се вистинско „богатство“. Нивните чувства се длабоки, топли се...

Со каков партнер си одговарате најмногу според редоследот на раѓање?

Се обвинувате себеси за последното болно раскинување? Можеби вината лежи во вашиот редослед на раѓање. Книгата „Редослед на раѓање: Што навистина кажува вашето место...
Close