10.8 C
Skopje
Дата 30.09.2020 година | Означивме точно 11 часот и 31 минути

Филипче: Апелирам пациентите да кажуваат точни податоци

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција истакна дека во однос на кластерите, активните случаи и заразени со КОВИД-19 во огромен процент, помеѓу 65 и 70...

Во време на најголема експанзија на корона кризата неодговорно однесување на партиите во земјава

Во екот на најголемите бројки на зарзени од корна вирусот во земјава и тоа со над 120 заболени само во главниот град политичките партии на големо договараат избори...

Јакимовски: Ако сега се тестираат асимптоматски граѓани, зошто имаме зголемен број на починати??

Нели викаме да не се правиме сите здравствени стручњаци. Арно ама го гледам министерот Дамјан Манчевски на 24 Вести станал експерт за коронавирус. Си викам: можеби тој повеќе знае...

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на...

Мицкоски со повик до Пендаровски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати повик до претседателот на државата Стево Пендаровски. Неговиот Фејсбук статус го пренесуваме во продолжение: Велеа дека ја победија Короната, а поради...

За Филипче е поважен ПР отколку грижата за здравјето: Сестри даруваат плазма додека не...

„Славица и Мирјана се двете ќерки на најстарата излечена пациентка од КОВИД-19, кои и тие оздравеа од овој вирус. Минатата недела даруваа конвалесцентна плазма која ќе се користи како...

Кумановец нападна полицаец

На 10.06.2020 околу 12:10 часот на ул.„11 Октомври“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.М., поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал...

Арсовска: Економската криза ќе се прелие и во 2021-ва година

Претседателка на Сојуз на Стопански комори на Македонија, Данела Арсовска во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 вели дека проекцијата на ММФ за пад од 4 проценти...

Јанушев: Најголемиот дел од политичките партии и претставниците на меѓународната заедница се за избори...

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Отворено студио” на 24 Телевизија гостуваше генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој зборуваше за пандемијата предизвикана од Ковид-19 вирусот, справувањето со здравствената...

Во април издадени 173 одобренија за градење, ќе се градат нови 835 станови

Во април годинава се издадени 173 одобренија за градење, што е за 27,9 проценти помалку во однос на април лани. Најголем број, 36, има за Скопскиот регион, по...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

6 клучни работи по кои ќе препознаете што не е вистинска љубов

Кога сакаме, сакаме да бидеме сакани. Кога сакаме погрешна личност, нема зборови да го опишат скршеното срце. Кога ќе дадете сè од себе на...

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите...

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...
Close