10.8 C
Skopje
Дата 30.09.2020 година | Означивме точно 11 часот и 42 минути

Државата подготвена за ново задолжување за реализација на новиот пакет мерки

Има простор за дополнително задолжување, а ако е потребно ќе се надмине и прагот на јавниот долг од 60% од БДП. Вицепремиерот за економски прашања смета дека се работи...

Пожар во градинка во Власотинце, евакуирани 150 деца

Попладнево во градинката „Детска радост“ во Власотинце, Србија изби пожар во кој нема жртви ни повредени. Во моментот кога избил пожарот во градинката имало 150 деца кои одма...

Две недели нема да работат училиштата во Москва

Од следниот понеделник училиштата во Москва ќе прекинат со работа на две недели поради брзиот раст на бројот на заразени со коронавирус. Русија во последните 24 часа евидентирала повеќе...

Претрес во Драчево, уапсен дилер на кокаин

На 28 09.2020 околу 13.00, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија од СВР Скопје во соработка со Одделот за криминалистичка полиција при МВР...

Дрога и муниција пронајдени во дом на скопјанец

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага против 28-годишен скопјанец кај кого била пронајдена дрога и оружје. „Осомничениот 29-годишник на 28 септември во неговото живеалиште на улицата Бранко Заревски и...

Откриени насади со марихуана, приведени татко и син од Кавадарци

Полицијата откри насади со марихуана кај местото Јаворица, а притворени се татко и син кои се осомничени дека ги насадиле стеблата. Основното јавно обвинителство Кавадарци отвори итрага против две...

Еди Рама ги рекламира убавините на Албанија со фотографија од Шар Планина

Брза географија од албанскиот премиер Еди Рама. Преку слика од македонска Лешница на неговиот официјален Фејсбук профил, Рама ја промовираше неговата земја. „Прекрасна Албанија” и „Кањонот на Лешница”, се...

Војската на Азербејџан нападна воена единица на ерменска територија

Вооружените сили на Азербејџан нападнаа воена единица во ерменскиот град Варденис, изјави портпаролката на ерменското Министерство за одбрана, Шушан Степањан, најавувајќи „соодветен одговор“. – Војската на Азербејџан отвори...

Тешка сообраќајка во Скопје, повредена жена

Жена е тешко повредена во сообраќајна несреќа која вчера во 09.30 часот се случила на ул.„Боро Кралевски“ во Скопје. Во несреќата учествувале „цитроен“ со скопски регистарски озанки, управуван...

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Зајас

Синоќа, во 19.10 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај селото Зајас, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „фолксваген голф“ со кичевски регистарски ознаки, управувано...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

6 клучни работи по кои ќе препознаете што не е вистинска љубов

Кога сакаме, сакаме да бидеме сакани. Кога сакаме погрешна личност, нема зборови да го опишат скршеното срце. Кога ќе дадете сè од себе на...

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите...

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...
Close