10.8 C
Skopje
Дата 01.10.2020 година | Означивме точно 12 часот и 42 минути

Азербејџан се закани со уништување на ерменските ракетни системи Ѕ-300

Вооружените сили на Азербејџан ќе ги уништат противвоздушните ракетни системи Ѕ-300 на ерменската армија, која се движи кон Нагорно Карабах, изјави портпаролот на Министерството за одбрана, полковник Вагиф...

Падна дилерка на кокаин во Тетово

На 29.09.2020 околу 19.30 часот Одделот за криминалистичка полиција, Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опојни материи при МВР, во соработка со полициски службеници од Одделението за...

Приведен тетовец за издржување затворска казна од три ипол години

Полицијата денеска привеле 36-годишен тетовец, кој со наредба од Основниот суд Тетово се барал за издржување казна затвор од три години и шест месеци. Приведениот е осуден на...

100 мртви во борбите во Нагорно Карабах

Доналд Трамп и Џо Бајден вечерва ќе ја имаат првата од трите претседателски дебати. Актуелниот претседател на САД и поранешниот американски потпретседател ќе дебатираат на прашања поврзани со пандемијата...

Македонските граѓани никако да ја научат лекцијата: Еве колку казни за не носење на...

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 593 прекршоци. Министерството за...

Се преврте автобус со 16 војници на АРМ, пренесени се во болница со полесни...

Изутринава се случи сообраќајна незгода на патот Струмица – Штип кога се преврте автобус во кој се превезувале 16 војници на АРМ. Како што соопштуваат од Генералштабот на Армијата,...

МВР: 593 граѓани не ја почитувале мерката за носење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјата во однос на мерката за неносење лична заштита на лицето регистрирани се 593 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...

Пленковиќ за Јанаф: Не знам од каде протекуваат информациите

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска повторно го коментираше наводниот корупциски скандал во врска со државната компанија Јанаф и првпат во последните две недели не го спомна претседателот Зоран...

Ереван тврди дека турски Ф-16 соборил ерменски воен авион

Инцидентот се случил во ерменски виздушен простор каде турскиот авион го погодил ерменскиот Su-25 од советско производство. Министерството потврди дека пилотот загинал. Нападот доаѓа само неколку часа откако Анкара...

ФОТО: Откриени 65 стебла канабис во Демир Капија, приведени дилери

На 28.09.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Велес во местото Јаворица, Демир Капија пронајдоа насад со 65...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

6 клучни работи по кои ќе препознаете што не е вистинска љубов

Кога сакаме, сакаме да бидеме сакани. Кога сакаме погрешна личност, нема зборови да го опишат скршеното срце. Кога ќе дадете сè од себе на...

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите...

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...
Close