20 C
Skopje
Дата 29.09.2020 година | Означивме точно 03 часот и 02 минути

Штипјанец упатувал закани кон полицаец, доби кривична

ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против Д.С. од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На 14.08.2020 во с.Ораовица пријавениот упатувал...

Скопјанка во полиција: Ми ја истепаа ќерката

На 27.09.2020 во 16:40 часот во СВР Скопје, А.М.(45) од Скопје пријавила дека на 26.09.2020 околу 23:50 часот на ул.„Благоја Стефковски“ нејзината ќерка, по претходна расправија, била физички нападната...

Полицајци нападнати во угостителски објект во Охрид

Против две лица од Охрид поднесена е кривична пријава за напад врз службени лица. „Пријавените Н. Т. (42) од селото Лактиње и Љ. Р. (57) од Охрид на 4...

Пријава за ексградоначалникот на Македонска Каменица поради набавки во четири очи

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.М.(44) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување....

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје, повредени најмалку две лица

Најмалку две лица се повредени во судир на два автомобили вечерва во Бутел, дознава 24 Инфо. Сообраќајната несреќа се случила на крстосницата од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ и...

Ограбен осуденик во Идризово

Вчера во 12:15 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа „Идризово“ било пријавено дека во саботата во 1:30 часот осуденикот Д.Ј.(39) од Скопје со употреба на сила од осуденикот...

Возило на МВР удрило во два мопеда, повредени се две девојки

Вчера во 13:15 часот на паркинг кај ХЕЦ- Матка во Скопје, патничко возило „шкода октавија“, сопственост на МВР, управувано од О.М.(44), враќајќи се наназад удрило во два мопеда „јиајуе“...

Ограбен скопјанец, му се заканиле и му одзеле пари

На 27.09.2020 во 15:30 часот во Полициската станица Бит Пазар, А.Б.(38) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека околу 14:30 часот на бул.„Никола Карев“ во Скопје неколку лица со употреба на...

Пожар во подножјето на Баба, изгоре нискостеблеста шума и трева

Вчера околу 13:00 часот во СВР Битола било пријавено дека во подножјето на планината Баба настанал пожар во кој гори нискостеблеста шума и сува трева. Во 16:00 часот пожарот...

Откриени деветмина мигранти од Пакистан во Штипско

Вчера во 7:20 часот на локалниот пат с.Таринци–с.Балван, Штипско, полициски службеници од СВР Штип забележале и запреле девет странски државјани мигранти. Утврден им бил идентитетот и се работи за...

Бидете ни пријатели

7,283FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...

Дали знаевте: Омилената боја може да открие какви сте во кревет

Еве мал тест: Кафеав Луѓето чија омилена боја е кафеавата за нивните партнери се вистинско „богатство“. Нивните чувства се длабоки, топли се...

Со каков партнер си одговарате најмногу според редоследот на раѓање?

Се обвинувате себеси за последното болно раскинување? Можеби вината лежи во вашиот редослед на раѓање. Книгата „Редослед на раѓање: Што навистина кажува вашето место...
Close