14 C
Skopje
Дата 01.10.2020 година | Означивме точно 09 часот и 06 минути

Истражување: Витаминот Д е тајното оружје во борбата против коронавирусот

Истражување: Витаминот Д е тајното оружје во борбата против коронавирусот Марта Стефановска 29.09.2020 / 19:27 ...

Австралија разви спреј за нос во борбата против COVID-19

Австралија разви спреј за нос во борбата против COVID-19 Билјана Богоеска 29.09.2020 / 13:56 Здравје...

Истражување: COVID-19 не се пренесува преку мајчино млеко

Истражување: COVID-19 не се пренесува преку мајчино млеко Билјана Богоеска 29.09.2020 / 12:56 Здравје ...

Што ако некој кивне или се искашла покрај вас, а вие немате маска?

Што ако некој кивне или се искашла покрај вас, а вие немате маска? Билјана Богоеска 28.09.2020 / 20:23 ...

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето Филип Здравески 26.09.2020 / 08:48 Здравје...

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Европските влади ќе плаќаат отштета за надминување на границата договорена со компанијата AstraZeneca за можните последици од нејзината потенцијална вакцина против COVID-19. Британската компанија AstraZeneca доби поддршка од Европската Унија...

10 предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

10 предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини Александра Спасеска 24.09.2020 / 14:03 ...

Што се случува во телото во првите шест часа по утринското кафе?

Што се случува во телото во првите шест часа по утринското кафе? Александра Спасеска 24.09.2020 / 08:58 ...

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба? Александра Спасеска 23.09.2020 / 14:01 Здравје...

Кафето ве прави побистри, ама само ако го пиете во точна доза

Кафето ве прави побистри, ама само ако го пиете во точна доза Александра Спасеска 23.09.2020 / 15:47 ...

Бидете ни пријатели

7,284FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,600SubscribersSubscribe

Љубов и секс

6 клучни работи по кои ќе препознаете што не е вистинска љубов

Кога сакаме, сакаме да бидеме сакани. Кога сакаме погрешна личност, нема зборови да го опишат скршеното срце. Кога ќе дадете сè од себе на...

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите...

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...
Close