20 C
Skopje
Дата 29.09.2020 година | Означивме точно 02 часот и 54 минути

Како се прави најдобар домашен ајвар: Проверен рецепт кој нема конкуренција

Ви го откриваме рецептот за највкусен ајвар што се подготвува на овие простори. Ајварот се прави од чиста пиперка, а времето на пржење на ајварот зависи од повеќе...

Магична торта од 6 состојки го освои Интернет: Испечете едно тесто, добивате три вкусни...

Ви откриваме рецепт за волшебна торта со вкус на ванила направена од само шест состојки! Овој десерт е специфичен по многу нешта, но секако она што најмногу ги воодушеви...

Мус од кафе: Благо на кое е невозможно да му одолеете! (РЕЦЕПТ)

Состојки: Мус од кафе: 70 гр чоколадо за готвење4 лажици топло јако кафе3 јајца85 гр шеќер150 мл слатка павлака Желе од кафе: 6 листови желатинсварено посилно кафе (без...

Совршениот омлет на Џејми Оливер

Омлетот е одличен извор на протеини, а рецептот на Џејми Оливер гарантира совршен оброк. Омлет е брзопотезно јадење од јајца кое се подготвуваат со путер во тава, а по желба...

Вака се подготвува оригинален болоњезе сос: Без оваа состојка Италијанците не може да го...

Дали готвите шпагети болоњезе погрешно? Веројатно да затоа што традиционалниот италијански рецепт е многу различен од јадењата што луѓето од другите делови на светот ги подготвуваат дома. Ако прашате...

Торта од банана која се прави за 10 минути, ништо не се пече, а...

Тортата од од банана е можеби наједноставното благо што ќе го направите и за што ви требаат само 10 минути. Бидејќи ништо не се пече, тортата е подготвена за...

Откријте дали јадете лажен мед

На полиците во супермаркетите сè почесто наидуваме на мед по исклучително евтини цени. Иако производителите тврдат дека станува збор за сосема природен производ, тоа е далеку од...

Чоколадна торта од палачинки

Состојки за фил: 200 гр чоколадо100 гр маргарин250 мл хопл200 гр печени и исчистени лешници Подготовка: Прво во сад растошете го маргаринот и чоколадото, а потоа додајте ја...

Здрава домашна нутела од четири состојки

Нутела стана синоним за чоколаден крем во којшто уживаат луѓето ширум светот. Но, оние кои внимаваат што јадат, тогаш бараат некоја поздрава варијанта без да имаат грижа на совест...

Колач со јаболка и павлака (РЕЦЕПТ)

Овој колач се прави со јаболка и со ронливо тесто, а вкусот е прекрасен и неодолив и за кратко време ќе ви стане омилен вам и на вашето семејство....

Бидете ни пријатели

7,283FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...

Дали знаевте: Омилената боја може да открие какви сте во кревет

Еве мал тест: Кафеав Луѓето чија омилена боја е кафеавата за нивните партнери се вистинско „богатство“. Нивните чувства се длабоки, топли се...

Со каков партнер си одговарате најмногу според редоследот на раѓање?

Се обвинувате себеси за последното болно раскинување? Можеби вината лежи во вашиот редослед на раѓање. Книгата „Редослед на раѓање: Што навистина кажува вашето место...
Close