Неколку причини зашто сингл луѓето се посреќни

Односите во љубовните врски во новите модерни времиња се променија и сега девојките повеќе не чекаат на нивниот принц на бел коњ, а мажите повеќе не се подготвени за...

5 Животни лекции кои ги научив од пропаднатите љубовни врски

Раскинувањето, без разлика дали сте биле со некој подолго или пократко време, е секогаш непријатно. Истото важи и за останувањето во токсична врска од непостоечки причини кои постојат само...

Ноември ќе биде убав и среќен за овие 2 хороскопски знаци

Знакот Шкорпија владее од крајот на октомври до крајот на ноември. Во ноември, се` ќе се врти околу овој хороскопски знак, во позитивна смисла. Ќе оставате позитивен впечаток...

9 намирници кои ги топат маснотиите околу стомакот

Единствената работа што луѓето ја постигнуваат со строга диета е да го забават нивниот метаболизам и масните наслаги во организмот. Губењето вишок тежина не е нешто недостижно, само треба...

Нов изум на Швеѓаните – смислија како бесплатно да ја загреете цела куќа

Некои се греат на дрва, некои на плин, а некои на компјутери. Различни се начините на кои се грееме за време на студените месеци, но сепак, Шведска е дефинитивно...

Откријте каква ви е врската низ омилените пози

Она што го правите во спалната соба може да открие за вашиот однос. Речиси сите двојки имаат поза која најмногу ја сакаат, а таа пак открива многу за вас....

БИЗАРНА СМРТ: Милионер загина на парада на олдтајмери во Велика Британија

Рон Кари, милионер од Канада, загинал во сообраќајна незгода на собир на стари возила во Велика Британија. Кари (80), инаку, е основач на нафтената компанија Џеј-ен-ел саплај, и...

(ФОТО) Во ист стил: Елена Ристеска и момчето за првпат во јавност

Елена Ристеска пред извесен период, за Женски магазин потврди дека е во врска со скопјанецот Филип Арсовски. Имено двојката вчеравечер за првпат се појави заедно во јавност, на Fashion...

Како против целулитот без скапи третмани?

Целулитот е еден од најголемите естетски проблеми со кои се соочуваат голем број жени. Повеќето жените веруваат дека од целулитот можат да се ослободат со диета и вежбање, но...

Свежо мелено кафе за совршена пауза на средина од денот

Повеќето луѓе го пијат кафето како утринска мотивација, како поттик за почеток на денот кој ќе ги разбуди и подготви за претстојните обврски и предизвици. Но, низ текот...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Сексот е една од најубавите работи во светот, но како да знаете дали сте добри во кревет? Едноставно – ова се 7 знаци...

Постојат 6 типа на неверство, а не се знае кое е полошо

Според бројни студии, скандалите се една од најчестите причини за раскинување и разделување на паровите. Во животот, не можеме секогаш да сметаме дека сè...

Прирачник за заведување од 1956-та година: Вака жените ги освојувале мажите во тоа време…

Овие правила кои што ќе ви ги претставиме во продолжение, морала да ги почитува секоја една жена. Еден женски магазин од 1958-та година,...