Време е за пролетно чистење на домот: Со овие совети, тоа ќе биде многу...

Иако пролетта сè уште не е официјално започната, потоплото време е совршено за да се организирате и темелно да го чистите вашиот дом. Темелното чистење никогаш не е...

Исфрлете ги од животот овие 10 огромни извори на стрес

Од што се би морале да се откажете, кога некој би ви понудил да ги фрлите сите свои извори на стрес во некоја магична корпа за отпадоци? Клучот...

10 знаци дека тој е вистинскиот човек за вас

Во ниеден момент од животот не е едноставно да знаете дали е некој, оној вистинскиот за вас, дали е тоа вашиот партнер за целиот живот. Но, некои постапки и...

Панталоните со широки ногавици се повторно во мода: Еве како да ги комбинирате со...

Имајќи предвид дека имаат и висока половина, тие носат допир на елеганција и дух од минатите времиња во секојдневната облека. По долгото владеење на панталони кои целосно ја...

9 намирници за време на пост: Имунитет посилен од било кога

Пред два дена започна велигденскиот пост за православните верници, најдолгиот и најстрогиот пост во годината.Бидејќи е сезона на вируси, постот би ни годел затоа што консумирањето месо во време...

Неколку одлични причини да почнете да се туширате со ладна вода

Кога последен пат сте се истуширале со ладна вода? Веројатно кога вашиот бојлер бил расипан или сте ја потрошиле целата топла вода. Но, сè повеќе луѓе ги менуваат своите...

Чудесна напивка која ја убива желбата за цигари

Оние кои успеале да ги остават цигарите користејќи го овој метод, тврдат дека е „навистина неверојатно како функционира овој напиток“. Како што велат тие, убива било каква желба...

Организирал киднапирање: Познат инфлуенсер е осуден на 50 години затвор

Мексиканскиот ЈуТубер Герман Лоера (25) е осуден на 50 години затвор за организирање на киднапирање во февруари 2018-та година. Герман Абрахам Лоера Акоста бил еден од шесте...

Заборавете ги: Овие љубовни совети се апсолутна глупост

Пронаоѓањето на сродна душа не е едноставна задача. Односно, понекогаш тоа е многу фрустрирачка и депресивна задача поради која на моменти ја губиме вербата во љубовта. Не можете...

Мислите дека цигарите ве смируваат? Еве зошто живеете во заблуда

Иако многу пушачи на цигари тврдат како таа зависност им помага бидејќи им ги смирува нервите, новите истражувања покажаа дека пушењето цигари всушност може да го влоши менталното...

Бидете ни пријатели

7,285FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,500SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Сексот е една од најубавите работи во светот, но како да знаете дали сте добри во кревет? Едноставно – ова се 7 знаци...

Постојат 6 типа на неверство, а не се знае кое е полошо

Според бројни студии, скандалите се една од најчестите причини за раскинување и разделување на паровите. Во животот, не можеме секогаш да сметаме дека сè...

Прирачник за заведување од 1956-та година: Вака жените ги освојувале мажите во тоа време…

Овие правила кои што ќе ви ги претставиме во продолжение, морала да ги почитува секоја една жена. Еден женски магазин од 1958-та година,...