14 C
Skopje
Дата 01.10.2020 година | Означивме точно 09 часот и 36 минути

Со каков партнер си одговарате најмногу според редоследот на раѓање?

Се обвинувате себеси за последното болно раскинување? Можеби вината лежи во вашиот редослед на раѓање. Книгата „Редослед на раѓање: Што навистина кажува вашето место во семејството за вашиот карактер“...

10 знаци што укажуваат дека вашиот партнер е подготвен за долга врска

Дали сте во врска, но не сте сигурни дали партнерот има долгорочни планови со вас? Во продолжение проверете ги знаците што покажуваат дека тој навистина е материјал за долгорочна...

11 карактеристики што треба да ги има жената на вашиот живот

Сите сакаат вистинска љубов, но да ја пронајдете личноста од која ќе добиете таква љубов е малку тешко. Постојат многу различни видови луѓе и милион различни начини да ги...

Кармичка врска – дали можете да ја препознаете и дали сте биле во таква...

Ако некогаш сте почувствувале чудно чувство на дежаву што не можете да го објасните кога сте со некоја личност, можно е да сте во кармичка врска. Кармичката врска е...

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Сексот е уживање, но може да биде и стресен бидејќи зависи од тоа каде и со кого го практикувате. Доколку мислевте дека е сеедно дали ќе водите љубов дома...

Се сомневате во неговата љубов? Овие 20 работи ќе ви докажат дека навистина ве...

Некои знаци на вистинска љубов се многу суптилни, но затоа постојат оние јасни и гласни според кои веднаш може да видите какви се намерите на вашиот маж. ...

Експертите тврдат – еве зошто е добро за вас во наредните 3 месеци почесто...

Истражувањата покажуваат дека есента носи големи промени во сексуалниот живот на секој поединец. Доаѓањето на есента, освен што нè асоцира на тоа дека со тешко срце треба да...

Во кое годишно време имаме најсилен сексуален нагон?

Годишните времиња и нивната промена влијаат на сите аспекти на нашето живеење, вклучувајќи го и сексуалниот нагон. Либидото е најсилно во есен, но има природни решенија со кои...

Седум знаци кои покажуваат дека сте навистина добри во кревет

Сексот е една од најубавите работи во светот, но како да знаете дали сте добри во кревет? Едноставно – ова се 7 знаци кои го откриваат тоа. ...

Постојат 6 типа на неверство, а не се знае кое е полошо

Според бројни студии, скандалите се една од најчестите причини за раскинување и разделување на паровите. Во животот, не можеме секогаш да сметаме дека сè ќе биде „мед и млеко“....

Бидете ни пријатели

7,284FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,600SubscribersSubscribe

Љубов и секс

6 клучни работи по кои ќе препознаете што не е вистинска љубов

Кога сакаме, сакаме да бидеме сакани. Кога сакаме погрешна личност, нема зборови да го опишат скршеното срце. Кога ќе дадете сè од себе на...

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите...

Дали љубомората е болна, но неопходна емоција?

Секој од нас барем еднаш во животот бил љубоморен за нешто. Ова чувство е поврзано со стравот да не ја изгубиме саканата личност, но...
Close