Google ќе го следи движењето на луѓето за да им помогне на научниците во борбата со корона вирусот

Google јавно ќе го следи движењето на луѓето во текот на пандемијата со корона вирусот. Од компанијата изјавија дека се…

Научници направија апликација која ќе помогне да се спречи ширење на корона вирусот

Откако светот го зафати пандемијата на корона вирусот, изгледа дека целиот живот се пресели од реалниот во виртуелниот свет. Воедно,…

САРИН а не КОРОНА е причината за три месечна карантинска изолација!?!

КАКО ВОЕНО ЛИЦЕ, СЕГА ВО ПЕНЗИЈА, А ПОМИНАТО 4 ВОЈНИ, ЌЕ ВИ СПОДЕЛАМ ЕДЕН ТЕКСТ , ДА ГО ПРОЧИТАТЕ И…

Овој робот ги убива бактериите во вашиот кревет

Колку и да одржувате хигиена во домот и да мислите дека сите површини каде што седите, јадете или спиете се…

Германски „Бош’ разви брз тест за корона вирус

Германскиот технолошки гигант „Бош“ објави дека развил брз тест за корона вирус, а „Сименс“ најави формирање на 3Д мрежа за…

Huawei го претстави HUAWEI WATCH GT 2e со над 100 режими за тренинг и надградени функции за следење на здравствени параметри

На 26 март 2020 година, на официјалната онлајн премиера заедно со новата серија P40, Huawei Consumer Business Group (CBG) го…

Македонски телеком: Нема 5G мрежа во употреба

– „Македонски телеком“ денеска преку соопштение ги демантираше информациите дека е активирана 5G мрежа во земјава. – Деновиве на социјалните…

Роботoт STERISAFE™-PRO, кој ги убива најопасните вируси, е достапен на македонскиот пазар!

STERISAFE– PRO е гасен, озонски (O3) технолошки робот без допир кој ги спасува и заштитува животите борејќи се со невидливите…

Термичкото решение Dahua поддржува превенција и контрола на епидемијата на COVID-19

2020 година сигурно ќе остане запаметена по појавата на вирусната болест корона (COVID-19) на глобално ниво. До денес, високозаразната болест…

EnGenius решението во облак за менаџирање со мрежи може да ви заштеди многу време, пари и да ја намали емисијата на јаглерод диоксид!

Водењето бизнис од која било величина без брз и стабилен интернет со одлична жичена и безжична мрежа е незамисливо денес.…