Синот на Ѓорѓе Балашевиќ откри како се чувствува пејачот по срцевиот удар

Ѓорѓе Балашевиќ го откажа распродадениот концерт во Крагуевац поради влошување на здравствената состојба. Причината за тоа бил инфарктот што пејачот…

Фановите во шок, состојбата загрижувачка: Познатиот пејач заврши во болница (ФОТО)

Пејачот Арон Картер е во болница од непознати причини. Фотографијата ја објави неговата мајка Џејн Картер на Инстаграм и ги…

Заработуваат милиони, а ништо нема да им остават на децата: Шокантна изјава на славниот пар

Актерскиот пар Ештон Качер и Мила Кунис веруваат во напорната работа и поради тоа не планираат на своите деца да…

И на 48 години зрачи невиден сексапил: Згодната Талија остава без здив (ФОТО)

Талија ги насочи сите погледи кон себе на синоќешното доделување на Латино Греми наградите. На манифестацијата во Лас Вегас, 48-годишната…

Тејлор Свифт во правна битка со поранешните менаџери

Ознаката #IStandWithTaylor собира голема поддршка од твитерџиите обожаватели на Тејлор Свифт, како нејзина борба против претходните нејзини менаџери. Во правна…

(ВИДЕО 18+) Првиот македонски хорор-спот, снимен според вистинска приказна!

Новиот електро состав „Шафран“ ја издаде својата трета песна под наслов “Дафино” која има модерен призвук и мешавина од електронски…

Почина Бранко Лустиг, продуцентот на култните филмови “Gladiator” и “The Schindler’s List”

Најпознатиот хрватски продуцент Бранко Лустиг почина утринава во Загреб, пишуваат хрватските медиуми. Лустиг почина на 87-годишна возраст, а причината за…

Моето срце е на сите делови: До темел изгоре семејниот дом на холивудскиот актер во страшниот пожар во Австралија (ФОТО)

Холивудскиот актер Расел Кроу сподели фотографии и видео на социјалните мрежи од пожарот кој го уништи неговиот имот во Австралија.…

Оваа жена никогаш не престанува со изненадувања: Новиот изглед на Џенифер Лопез буди воздишки (ФОТО)

Џенифер Лопез очигледно е кралица во многу разни области во својот живот. Таа е мајстор за танцување, иконска пејачка и…

Беше холивудски заводник, а сега е брадест дедо: Подготвен за улогата која сите ја чекаат (ФОТО)

Курт Расел (68) се прошета низ сончевиот Брентвуд со партнерката Голди Хаун (73) и синот Вајат (33), но речиси никој…