Роналдо се поднови со нереален ѕвер: Го имаат само 10 луѓе во светот, а 100 километри на час развива са само 2,4 секунди (ФОТО)

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, купи нов автомобил. Новиот ѕвер во гаражата на славниот Португалец е Bugatti Centodiec, вреден нереален…

Сакала да ги однесе фарбаните јајца на Велики петок кај децата, а потоа доживеала шок- Тања Савиќ од тој ден не си ги видела децата!

Тања Савиќ неодамна доживеа голема драма кога нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однел со себе синовите Максим и Ѓорѓе во…

Девет години по неговата смрт: Сопругата на Луис раскажа низ каква голгота поминале таа и неговите деца

Љубиша Стојановиќ-Луис имаше безвременски хитови и беше еден од омилените ликови на сцената. Освен што публиката го сакаше, тој доживуваше…

Досега невидена фотографија од нивната младост: Цеца и Аркан на почетокот од нивната врска!

Добро е познато дека фолк-дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ го крсти својот внук Жељко во чест на нејзиниот починат сопруг Жељко…

Прозивки на адреса на најпровокативнта хрватска навивачка: „Знаеш ли ти нешто друго освен да го покажуваш… (фото)

Ивана Кнол, најатрактивната хрватска навивачка, се најде на мета на критики од одредени следбеници на Инстаграм. Таа е позната по…

После долго време се огласи Северина: Сега е јасно дали се разведува од нејзиниот сопруг Игор Којиќ (ФОТО)

Популарната пејачка, Северина Којиќ (48) со емотивна порака му го честиташе роденденот на својот сопруг Игор Којиќ, и со тоа…

Славица Чуктераш гола и мокра: Таа се разладува, а на другите им е жешко од глетката (фото)

Во претходниот период, медиумите го поврзуваа името на пејачката Славица Чуктераш со коронавирусот кој таа го прележа по дваесетдневната борба.…

Бившата манекенка и модел Цеце Георгиев кога нема што да прави, се соблекува: Гол поздрав до хејтерите од „секси мама“ (ФОТО)

Откако стана мајка и пред околу две години на свет ја донесе малечката убавица со необично име Кара Розмари, некогашната…

Таа е сосетка од пеколот: Откриени детали за однесувањето на Анџелина Џоли

Соседите на славната Анџелина Џоли раскажаа детали за актерката, кои до сега не се познати во јавноста. Соседите се пожалиле…

ФОТО: Сораја го облече бикинито, мажите останаа со подотворена уста

Сораја Вучелиќ смета дека не смее да биде запоставена па повторно направи хаос на Инстаграм. Старлетата откако претходно уживаше на…