Масло и 7 кандила: Еве што Сека мораше да прави за да на свет го донесе Јован, a за да забремени била и во овој манастир во Грција!

Српската пејачка Сека Алексиќ утрово се породи со своето второ дете кое наместо Исак го крсти Јован во знак на…

Дара Бубамара заврши во затвор, затворениците полуделе по неа

Српската пејачка Дара Бубамара очигледно е сон речиси на секој маж, особено на оние кои се лишени од слобода. Имено,…

Пред две години во јануари ја нападнаа дека има 135 килограми, а овој јануари Ана Николиќ изгледа анорексично (ФОТО)

Откако две години водеше битка со вишокот на килограмите пејачката Ана Николиќ отиде во сосема друга крајност и ова зимо…

Популарниот пејач потврди дека боледува од Паркинсова болест

Пејачот на легендарната група „Блек Сабат“, Ози Озборн во разговор со водителите во емисијата „Добро утро Америка“ откри дека има…

ФОТО: Сопругата на Шабан замина од заедничкиот дом на Дедиње, ролетните спуштени на сите прозорци

Гордана Шаулиќ, вдовицата на кралот на народната музика ги спакувала коферите и заминала од куќата на Дедиње. Идниот месец се…

ФОТО: Нејзините ќерки сите ги знаат- ова е синот на српската пејачка кој ретко се појавува во јавноста и има мрачно минато

Српската фолк-пејачка Зорица Брунцлиќ покрај трите ќерки Злата, Марија и Милјана има и син, Ѓорѓе, кој според пишаните медиуми, имал…

Откако се откажа од кралската титула веднаш го освои светот со овој потег- еве што прави Хари додека сите му аплаудираат (ФОТО)

Принцот Хари вчера на целиот свет со емотивен говор и откри зошто се одлучил да се откаже од кралските должности,…

ВИДЕО: Историски допири – Бред и Џенифер се бакнуваа јавно по 15 години, актерот не сакаше да ја пушти

Џенифер Анистон и Бред Пит ги стопија срцата на обожавателите ширува светот со своето однесување на доделувањето на "Screen Actors…

Актерката е убавица и без грам шминка на себе (ФОТО)

Актерката Џесика Бил во друштво на синот Сајлиз беше видена низ улиците на Њујорк. Папараците ја снимија несредена и без…

Македонка ги напушти „Ѕвездите на Гранд“

Македонската пејачка Елена Миленковска на својот „Инстаграм“ профил соопшти дека го напушта регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. „Синоќа започна…