„Цел живот го штитев брат ми, не можам повеќе!“ – Прва изјава на Вилијам откако Хари одлучи го напушти семејството

Не е тајна дека Војводата од Кембриџ и неговиот помал брат и Војвода од Сасекс, принцот Хари, бea најдобри пријатели…

Потврдени се шпекулациите: Манекенката и музичарот се повторно заедно!

Тие се вљубија во 2015. година и оттогаш доживеаја подеми, но и падови. Конечното раскинување на врската беше потврдено во…

Докажува дека е одличен татко: Бредли Купер на прошетка во Њујорк со ќеркичката Леа!

Откако неговиот колега Бред Пит јавно му се заблагодари за помошта при одвикнување од алкохолот, холивудскиот актер и режисер Бредли…

Верувале или не, веќе е распродадена! Гвинет Палтроу одбра бизарен начин за да заработи, а луѓето не ги жалат парите

Поранешната актерка досега продавала речиси сè и споделува необични совети за убавина и начин на живот, но сепак може да…

Како божица: Џенифер Лопез во фустан кој краде воздишки

Кога за прв пат овој фустан беше претставен на модната писта, за промоција на колекцијата пролет / лето 2020. на…

Жан-Пол Готје најави повлекување

Францускиот моден креатор Жан-Пол Готје (67) најави дека ќе се повлече од светот на модата и оти ревијата на висока…

Грција ќе им додели државјанство и на сопругата и децата на Том Хенкс

Владата во Грција ја прошири својата понуда и ќе им додели почесно државјанство на американскиот актер Том Хенкс, неговата сопруга…

Меган Маркл конечно прозборе – еве што вели сопругата на принцот Хари

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл денеска изјави дека не и било забрането да учествува на состанокот во Сандригем,…

Избор на критичарите: Најдобар филм е „Беше еднаш во Холивуд“

Во Холивуд синоќа беа доделени наградите според Изборот на американско-канадските критичари, а онаа за најдобар филм ја доби „Беше еднаш…

Опра Винфри негира дека влијаела врз одлуката на принцот Хари и Меган да ги напуштат кралските должности

Одлуката на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл да отстапат од кралските должности и да продолжат со нормален граѓански…