Американската актерка Лори Лoхлин оди в затвор за учество во криминално дело

Американската актерка Лори Лохлин и нејзинот сопруг, дизајнерот Мосимо Џианули, се изјаснија дека се виновни и ќе отслужат казна затвор…

Американскиот актер Хаген Милс изврши самоубиство

Американскиот актер Хаген Милс, познат по својата улога во серијата „Баскетс“ е пронајден мртов, но постои сомнеж дека извршил самоубиство…

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Аријана Гранде и Џастин Бибер се соочуваат со неочекувани обвинувања, дека наводно, новата заедничка песна „Stuck with U“ не стигнала…

Меган Фокс и Брајан Остин Грин се разделија по 10 години брак

Меган Фокс и Брајан Остин Грин, по 10 години брак и уште шест години врска пред тоа, се разделија. Тоа…

Виктор Фридман и Јоуко Сакари Линдстет добитници на Рациново признание

Добитници на годинашното почесно Рациново признание се професор доктор Виктор Фридман од Чикаго, САД, и професор доктор Јоуко Сакари Линдстет…

Најстарата ќерка на Мет Дејмон оздраве од коронавирусот

Најстарата ќерка на Мет Дејмон, Алексија оздраве од коронавирусот, соопшти американскиот глумец, кој со сопругата и двете помали ќерки е…

Нов трилeр сo Рaсел Кроу

Во кината ширум САД на 1 јули годинава ќе почне да се прикажува новиот психолошки трилер со Расел Кроу во…

Гитарата од „последниот автопортрет“ на Курт Кобејн оди на аукција

Гитарата на Курт Кобејн од неговиот „последен автопортрет“ како што угледното списание „Ролинг стоун“ го нарече тој перформанс, оди на…

Тамара Тодевска и Роберт Билбилов изненадија со нова песна – „Светот е“

Роберт Билбилов и Тамара Тодевска ја изненадија македонската публика со нивниот нов дует за песната „Светот е…“. И тоа токму…

Провоцира, но не дозволува коментари на нејзина сметка: Нивес вребално се пресмета со еден од хејтерите

Нивес Целзиус ги искористи сончевите денови да ужива на терасата, но и малку да вежба. Како што се сподели со…