Совети од 107- годишна баба за сите жени: За среќен и долг живот, избегнувајте ги овие три работи

Најлоши се оние кои се преправаат дека се ваши пријатели а сакаат да ве видат уништени, внимавајте на таквите луѓе……

Цеца прегорда на внукот: Видете како помина крштевањето на Жељко! (ФОТО)

Младата брачна двојка Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана, вчера, 12 јули 2020 го крстија својот првородениот син Жељко. Гордиот…

Дневен хороскоп за понеделник: Неколку знаци ќе бидат посветени на уредување на домот

Овен Денес ќе ви биде тешко да се движите. Можно е да си посакате да не станете од кревет. Немојте…

Кајли Џенер го “запали“ Инстаграм со нови жешки фотографии

Кајли Џенер (22) ги почести нејзините 184 милиони (да, добро прочитавте) следбениците на Инстаграм со жешки фотографии од нејзиниот летен…

Бали бег се пожали: Ме прогонуваат жени

Бурак Озчивит, мометално најпознатиот турки актер кој го знаеме од серијата „Величенствниот“ каде го глумеше Бали бег, деновиве се одмара…

Со овој потег Мик Џегер го упропастил животот на првата сопруга Бјанка

Еден од најпознатите рок-легенди во светот, како и еден од најпромискуитетните е Мик Џегер. Ѕвездата беше пејач на групата „Ролинг…

(ФОТОГАЛЕРИЈА ОД СМОЛАРСКИ ВОДОПАД) Убавините на Македонија: Магија во која се вљубувате на прв поглед

Женски Магазин со продолжение на серијалот „Убавините на Македонија“, со фото-репортажи од прекрасните места што ги има нашата земја Тесниот…

Финансиски проблеми за Де Ниро: „Ќе биде добро ако успее да заработи 7 милиони оваа година“

Американската филмска легенда Роберт Де Ниро, тврди дека пандемијата му задала голем удар, кога станува збор на финансискиот план. Глумецот…

Карлеуша ја покажа својата вила од 2,5 милиони евра: Каков луксуз

Оваа раскошна вила претходно му припаѓаше на Драган Стојковиќ Пикси, кој се врати во Србија по понудата да стане селектор…

Најстарата сестра во семејството Родиќ е најозборувана- нема момче, па затоа секоја слика и е во секси бикини на плажа (ФОТО)

Сопругата на Жељко Ражнатовиќ покрај сестрата Бојана ја има и Наташа Родиќ која исто така е често во центарот на…