Куп на Италија: Милан ремизираше против Јувентус! (ВИДЕО)

Во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Италија ремизираа екипите на Милан и Јувентус со резултат 1:1. Немаше…

Неверојатни бројки: Ајакс од продажба на фудбалери заработи околу 250 милиони евра за една година

Последно име кое си замина од редовите на Ајакс е мариканскиот репрезентативец Хаким Зијеш чиј трансфер во Челси денеска го…

Вегар: Немавме среќа, многу ми е жал, најмногу поради битолските навивачи!

Еурофарм Пелистер во полната сала „Боро Чурлевски“ во реваншот од осминафиналето во СЕХА Газпром лигата триумфираше со 24:22 над Нексе.…

Наполи поблиску до куп финалето, цел меч за Елмас на „Џузепе Меаца“! (ВИДЕО)

Денеска во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Италија, на „Џузепе Меаца“ триумфираше Наполи со 0:1 против екипата…

Вардар продолжува да се ситни, си замина и Атман 

Финансиските проблеми во Вардар денеска почнаа да го земаат данокот, тренерот Стевче Алушовски остана без двајца клучни ракометари. По заминувањето…

Кој го „избрка“ Роналдо од Барса

Легендата на бразилскиот фудбал, Роналдо, открива дека никогаш не помислил да замине од Барселона во 1997 година, и дека имал…

Во азискиот куп се повтори „Божјата рака“ на Марадона! (ВИДЕО)

Фудбалерите на тајландскиот клуб Серес Н. во првото коло од азискиот АФЦ куп ја совладаа екипата на Свај со 4:0,…

Покетино се кандидира за нов менаџер на Манчестер јунајтед!? (ФОТО)

Маурицио Покетино, како што пренесува „Скај Спортс“, би сакал да се врати во Премиер лигата, вкупно пет години го водеше…

ФИФА дава 16 милиони евра за фудбалерите без плата

Во 2019 година ФИФА го корегираше Дисциплинскиот кодекс и сериозно ги санкционира клубовите кои не исплаќаат плати на фудбалерите. Најголем…

Интер најголем фаворит за потписот на Мертенс!?

Како што информираат италијанските медиуми, Дрис Мертенс нема да го продолжи договорот со Наполи. Интерес за неговите услуги има од…