Панчев: Интер беше моја грешка, можев да играм за Реал или Барса! (ВИДЕО)

Македонецот кој што со Црвена звезда успеа да се закити со титула европски шампион, во интервјуто за „goal.com“ зборуваше за…

Французите сакаат да го продолжат првенството во јуни

Во Франција, каде пандемијата на коронавирус го запре фудбалот од 11 март, зелените терени се очекува да бидат оживеани на…

Ќе има тужби во Холандија по прекинот на првенството

Холандската фудбалска асоцијација КНВБ се соочува со бран тужби по крајот на сезоната во Ередивизие и втората дивизија. Некои клубови…

„УС Опен“ поради коронавирусот нема да се одржи во Њујорк!?

Не само што дојде до откажување на „Вимблдон“ и одложување на „Ролан Гарос“, тенисот би можел наскоро да претрпи нова…

Неговите соиграчи тренираат во изолација, а Ибра веќе дава голови (ВИДЕО)

Поради пандемијата на коронавирус се прекинати скоро сите фудбалски шампионати, а легендарниот Златан Ибрахимовиќ се наоѓа во Шведска и успеа…

Нема фудбал-има проблеми во Грција, Олимпијакос пред исфрлање од првата лига поради местенки

Грчките екипи Олимпијакос и Атромитос се наоѓаат пред исфрлање во понизок ранг на натпреварување, допдека нивните сопственици Маринакис и Јоргос…

Фудбалерите на Падерборн тренираат со секси фитнес инструктор: Се вљубивме во неа (ФОТО)

Падерборн пред прекинот на сезоната во Бундеслигата поради пандемијата на коронавирусот беше на дното на табелата со само 16 бодови,…

„Небото се отвори“: Панчев за незаборавниот реванш меч против Баерн (ВИДЕО)

Поранешниот напаѓач на Црвена Звезда, Дарко Панчев за српскиот медиум „МОНДО“ зборуваше за историскиот натпревар против Баерн Минхен. Токму на…

Знаев дека го зезнавме Челси за Фернандо Торес

Фернандо Торес три ипол сезони настапуваше за Ливерпул пред да добие повик од Челси кој на последниот ден од зимскиот…

УЕФА пресече: Крај на првенствата до 3 август, настап во евро-куповите според пласманот на табелата

Извршниот одбор на УЕФА денеска преку видеоконференција го одржа долго очекуваниот состанок, на кој е донесена одлука околу иднината на…