Претседателот на Аталанта: Против ПСЖ како да одиме на училиште!

Во Нион денеска беа извлечени следните парови во Лигата на шампионите. Еден од најсимпатичните мечеви ќе биде сигурно дуелот помеѓу…

(ЛИНК) Гледајте ја во живо ждрепката за Лигата на шампионите!

Точно напладне почнува извлекувањето на двојките за преостанатите три фази од Лигата на шампионите. УЕФА вчера донесе конечна одлука завршниот…

ВИДЕО: Нов убедлив натпревар на ѓаволите – сега им дишат во врат на „лисиците“ на табелата

Манчестер Јунајтед ја продолжува победничката серија во Премиер лигата, вечерва победија на гостувањето во Бирмингем, кај Астон Вила 0:3. Натпреварот…

Еспањол реагираше: Навивачи – извинете!

Претседателот на фудбалскиот клуб Еспањол, Чен Јансенг, ја превзема целосната одговорност за неуспехот во Примера и делегирањето во Сегунда. Со…

Евра: Чекам Погба да ми прати видео, за да му го пратам на Рој Кин

Пол Погба вечерва беше стрелец на мечот против Астон Вила, овие неколку натпревари, по враќањето, францускиот интернационалец одигра на завидно…

Вардар официјално ги претстави Георгиевски и Талески

Македонскиот ракометен гигант Вардар 1961 официјално преку својот Фејсбук профил ги претстави двајцата македонски репрезентативци кои од следната сезона ќе…

Етапата од Мото ГП во САД откажана поради коронавирус

Трката од Мото ГП во Остин (САД) е откажана поради коронавирус, соопшти прес-службата на натпреварувањето. Првично, трката требаше да се…

(ФОТО) Пееше за Меси и Рамос, а беше во брак со фудбалер: И на 38 години има што да покаже

Пред неколку години, атрактивната пејачка Нивес Целзиус го привлече вниманието заради бракот со славниот хрватски фудбалер Дино Дрпиќ. View this…

(ВИДЕО) Точно 14 години од неславниот крај на Зидан!

На денешен ден 2006 година, Италија по четврти пат во својата историја стана светски фудбалски шампион откако во финалето во…

ВИДЕО: Ливерпул решен да освои 100-ка! – рутински триумф кај Брајтон

Ливерпул дефинитивно е решен да освои сезонава 100 бодови во Премиер лигата и на најдобар начин да ја отслика својата…