Дел Пиеро даде прогноза: Што очекува од Пирло на клупата на Јуве

Алесандро Дел Пиеро верува дека неговиот голем пријател Андреа Пирло, како нов тренер на „Бјанконерите“ ќе оствари добри резултати, веројатно…

Левандовски руши се пред себе, ќе успее ли да го сруши и Роналдо?

Роберт Левандовски со два гола и две асистенции уште еднаш го демолираше Челзи во осминафиналето од Лигата на шампионите. Левандовски…

Двојките и термините за четвртфиналето од Лигата на шампионите!

По двата последни осминафинални дуела, познати се сите четири четвртфинални дуели во Лигата на шампионите. Следува пауза од три дена,…

(ВИДЕО) Боатенг уште од сега се поти за дуелот со Меси!

Баерн Минхен е единствениот тим кој има максимален ефект во досегашниот дел од Лигата на шампионите – осум победи на…

(ВИДЕО) Барса чекори кон четвртфинале: Мајсторија на Меси за 2:0

Барселона полека чекори кон четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако вечерва во реванш осминафиналниот натпревар успеа да постигне два гола…

Во новата сезона, Е. Пелистер тргнува со нов капитен

Голманот на Еурофарм Пелистер, Градимир Чаневски од новата сезона во тимот ќе биде нов капитен. 32 годишниот Чаневски во Битола…

ВИДЕО: Бернардески, несреќо една! Дамата зависеше од твојот лош потег!

Јувентус долго ќе го демне синоќешниот м аестрален потег на Бернардески, но и неговото епско промашување или неснаоѓање од мртов…

Варан се огласи по катастрофалното издание против Сити и ги воодушеви сите

Реал Мадрид веќе во осминафиналето се прости од Лигата на шампионите по поразот од Манчестер Сити. „Граѓаните“ двата натпревари ги…

Ќе помине најмалку четврт век до следната титула на Јувентус во ЛШ

Јувентус е убедливо најтрофеен клуб во италијанскиот фудбал, има 36 титули колку што заедно досега освоија Милан и Интер. Но,…

Сари: Доколку не е елиминацијата, среќен сум со тимот!

Маурицио Сари истакна по натпреварот со Лион дека очекувал многу повеќе од тоа што го покажале неговите избраници на терен.…