Натпреварот од Купот со Вардар, ФК „Каменица Саса“ ќе го посвети на Томе Јанев

Утрешниот фудбалски спектакл од фудбалскиот куп на Македонија на кој силите ќе ги одмерат екипите на ФК „Каменица Саса“ и…

ЛШ (футсал): Шкупи очекува добар резултат против прваците на Летонија, Велс и Андора

Македонскиот футсал првак Шкупи е домаќин на Б-групата од претквалификациите за ЛШ. Во Скопје гостуваат екипите на Локомотив (Летонија), Кардиф…

Ин Мемориам: Велимир Велјановски (1934-2019)

По кратко боледување во Скопје на 85-годишна возраст почина Велимир Велјановски еден од поранешните претседатели на ФС на Македонија и…

Нејмар се поблиску до Барселона

Француските медиуми денеска известија дека во Париз се одржани нови преговори во врска со трансферот на Нејмар во Барселона. Каталонскиот…

Бод за Џенова на Пандев на гостувањето кај Рома

Екипата на Џенова освои бод на тешкото гостување кај Рома во меч од првото коло на Серија А. Капитенот на…

Барселона без Меси и Суераз постигна пет гола

Без повредените Лионел Меси и Луис Суарез, екипата на Барселона постигна пет гола во мечот против Бетис одигран на „Камп…

Шампионот Манчестер Сити се изнамачи на гостувањето кај Боурнемут

Актуелниот англиски шампион Манчестер Сити потешко од очекуваното славеше победа на гостувањето кај Боурнемут со 3:1 во меч од 3.коло…

Шкендија освои само бод против Македонија ЃП, Струга ја забележа втората победа

Шампионот, Шкендија и по третиот натпревар не успева да оствари победа. Овојпат тетовци пред својата публика одиграа нерешено 1:1, со…

Прва снимка од Синиша Михајловиќ по излегувањето од болница, вечерва тргна на стадион да ја предводи Болоња

Синиша Михајловиќ на 13. јули објави дека боледува од леукемија. Пет дена подоцна почна со интензивен третман. Денеска, 40 дена…

Вардар конечно постигна гол и го победи Работнички

Во воведниот натпревар од 3.коло на ПМФЛ одигран попладнево на арената „Тодор Проевски“, екипата на Вардар го победи градскиот ривал…