Хрватска тенисерка има повеќе СЕКСИ фотки од победи! (ФОТО)

Ретко се гледа нејзин било каков учинок од турнирите, единствено се пронајде дека има скор од седум победи и 10…

Ница ќе го раскине договорот со играч кој украл часовник од клупски колега

Раководството на францускиот прволигаш Ница планира да го раскине договорот со напаѓачот Мохамед Диаби, објави „Л’Екип“. Претходно, 18-годишен фудбалер призна…

Кошаркарска револуција: Нови правила за слободните фрлања

Челниците на НБА лигата веќе некое време размислуваат да направат кошаркарска револуција со измена на неколку правила. Тие неколку години…

Милан го претрпе третиот пораз по пет кола во првенството на Италија

Екипата на Милан синоќа загуби на гостувањето кај Торино со 2:1, иако до дваесетина минути пред крајот имаше водство преку…

Ние ги победивме, а тие ќе играат за европската титула (ВИДЕО)

Вечерва во првата полуфинална пресметка пред полни трибини во арената „Стожице“ во Љубљана, Словенците со резултат 3:1 (25:23, 24:26, 25:22,…

Манчестер Ј. – Челзи и Ливерпул – Арсенал во 1/8-финалето на Лига купот

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед, се изнамачија да стигнат до осминафиналето на англискиот Лига Куп. Пред својата публика на „Олд Трафорд“…

Почина поранешниот тренер на ФК Вардар, Вишњевац

На 80-годишна возраст денеска почина поранешниот тренер на фудбалскиот клуб Вардар, Вукашин Вишњевац. Вишњевац во сезоната 1983/84 беше шеф на…

Не издржа „црвениот змеј“, спортскиот свет во солзи! (ФОТО)

Кети Колинс со победи на почетокот од кариерата успеа да влезе во светот на ММА. Таа почина 32 годишна возраст…

За Агим Ибраими нема фудбал до 2021 година !?

Дисциплинската комисија на УЕФА му изрече „драконска“ казна на поранешниот македонски репрезентативец и член на тетовска Шкендија, Агим Ибраими УЕФА…

Селекторот Изов објави списокот на фудбалерки за натпреварите против Казахстан и Србија

Македонската женска фудбалска репрезентација на 2 и 5 октомври ќе одигра два нови натпревари во квалификациите за Европско првенство 2021…