Ангеловски: Шансите за ЕП остануваат, и во Варшава по бодови

Македонската фудбалска репрезентација триумфираше над Словенија во седмиот меч од квалификациите за ЕП 2020 година (2:1). Три бода кои што…

Евролига: Црвена Звезда со лекција за Фенербахче

Кошаркарите на Црвена Звезда славеа вечерва во рамките од второто коло од Евролигата против турската екипа на Фенербахче со резултат…

Kвалификации за ЕУРО 2020: Mакедонската репрезентација домаќин на словенечкиот национален тим

Десет натпревари ширум Европа ќе се одиграат во текот на денешниот ден во рамките на квалификациите за евро-шампионатот 2020. Репрезентацијата…

Македонија атакува на победа над Словенија во квалификациите за ЕП

Македонската фудбалска селекција вечерва во Скопје ја пречекува Словенија во квалификациите за Европското првенство 2020 година. Со голем оптимизам и…

ГО ГАСИ „ПОЖАРОТ“: Мурињо се враќа во Англија!?

Според британските медиуми, искусниот и славен стратег нема намера да стане наследник на Силвињо на тренерската функција во Лион. За…

ДА СЕ НАЕЖИШ: Порака на Миха ги остави во шок легендите на Реал! (ВИДЕО)

Српскиот тренер беше оневозможен вечерва да биде присутен на стадионот каде најдобрите играчи во 11 децении долгата историја на клубот…

Против Словенија ни е потребна поддршка од вистинските фанови

Полни трибини, верни фанови и добра атмосфера, тоа е предусловот за добар натпревари и победа на македонската фудбалска репрезентација на…

ЛШ: Шкупи триумфираше против кипарската Омонија

После поразот на стартот од главната фаза во квалификациите во Футсал – Лигата на шампионите со 2:7 од ерменскиот Лео,…

„Рисовите“ свесни за влогот против Словенија

Македонската А репрезентација го одржа официјалниот тренинг спроти утрешниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020 против Словенија, а селекторот на…

Фудбалерите на Црвена Звезда спречени од полицијата да влезат во Косово

Натпреварот меѓу фудбалските клубови Трепча од Косовска Митровица и Црвена Звезда од Белград нема да се одигра, откако косовската полиција…