Мурињо одговори: Меси или Кристијано Роналдо? (ВИДЕО)

И кога нема никаков тренерски ангажман, Мурињо секаде го привлекува вниманието, така и овојпат во интервјуто што го направи за…

Ангеловски: Јас и Анчелоти сме среќни што тренираме фудбалер како Елмас!

Нашите најдобри фудбалери се подготвуваат за уште поголем предизвик в недела во Варшава против Полска во рамките од осмото квалификациско…

EP 2020: Победи на Холандија и Белгија

Холандија до 80-тата минута губеше со 0:1 од Северна Ирска во важниот меч од квалификациите за Евро 2020, пред предводени…

Квалификации за ЕП 2020: Два гола на Елмас за победа над Словенија

Репрезентацијата наМакедонија синоќа забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата „Г“,…

Првиот тренинг на фудбалерите во Варшава (ФОТО)

Сениорската македонска фудбалска репрезентација веќе е во Варшава каде што го одработи првиот тренинг пред осмиот квалификациски натпревар за пласман…

Голема победа во трка за второто место

Две пред празнични победи и тоа идентични со 2:1, остварија македонските фудбалери во квалификациите за ЕП. Најдобрата селекција ја победи…

Младинците се радуваа на гостувањето кај Црна Гора

Како и сениорите, така и младинците, односно репрезентацијата до 21 година забележа победа со 2:1 во квалификациите за ЕУРО 2021.…

Ф1 ПРОБЛЕМИ: Квалификациите во Јапонија одложени поради тајфун!

Сите активности предвидени за сабота, третиот тренинг и квалификациите се одложени, бидејќи се очекуваат обилни врнежи и силен ветар со…

Елмас: Горд на мене и на мојата Македонија

Репрезентацијата на Северна Македонија синоќа ја совлада Словенија со 2-1 на „Тодор Проески“ арената во Скопје и со тоа ги…

Ангеловски: Одиме во Полска да освоиме бодови

Селекторот на фудбалската репрезентација на Северна Македонија по триумфот синоќа над Словенија (2-1) во Скопје изрази задоволство и гордост од…