Пораз на шампионот Ливерпул на стартот на групната фаза во ЛШ

На гостувањето кај Наполи, а во рамките од Е групата, Ливерпул загуби со 2:0. Головите за домаќините ги постигнаа Мартенс…

Икарди ќе игра против Реал Мадрид!

Играчот на ПСЖ, Мауро Икарди, ќе биде на теренот на натпреварот од првото коло од Лигата на шампионите против Реал…

Ливерпул со пораз ја почна одбраната, Борусија и Барселона без муниција

Екипата на Ливерпул со пораз ја започна одбраната на титулата во елитното европско натпреварување. Идентично како и минатата сезона, „црвените“…

Љафтов: Конечно го покажавме вистинското лице

Македонија ја оствари втората победа по ред на Европското првенство, овој пат над стариот должник Словенија. Еден од најискусните во…

Стартува групната фаза во фудбалската Лига на шампиони

Со два натпревари кои стартуваа во 18:55 часот, започнаа возбудувањата во групната фаза во фудбалската Лига на шампиони. Првите две…

Де Јонг: Ајакс изгледа како Барселона

Новиот играч на Барселона, Френки де Јонг, пред првиот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд…

ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ: Го победи ракот и по четврти пат го преплива Ла Манш!

Американската пливачка на долги патеки во вторникот наутро го преплива каналот Ла Манш не еднаш, не двапати, не трипати, туку…

Матијашевиќ: Оваа репрезентација заслужува подобар третман

Селекторот на одбојкарската репрезентација, Никола Матијашевиќ е пресреќен за остварениот историски успех и првата победа на Македонија на Европските првенства.…

Клоп не ги поднесува временските услови во Англија

Јирген Клоп го трансформираше Ливерпул во „сила“ во европскиот фудбал и постојано ја искажува љубовта кон англискиот клуб, меѓутоа, засега…

Американците сфатија дека се избламираа на Мундобаскетот

Мундобаскетот заврши со триумф на селекцијата на Шпанија, но главна приказна од ова натпреварување е катастрофалниот пласман на САД. Кошаркарите…