Шест репрезентации досега изборија учество на ЕП 2020

По завршувањето на октомвриските квалификациски натпревари за Европското фудбалско првенство 2020, вкупно шест репрезентации обезбедија пласман на завршниот турнир. Од…

Дани Алвес: Париз е полн со расисти

Бразилскиот дефанзивец Дани Алвеш изјави дека не му се допаднал времето поминато во Пари Сен-Жермен. Тој помина две сезони во…

Финците испишуваат историја, Израел се израмни со Македонија! (ВИДЕО)

Нови натпревари од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, вечерва голем шок за селекцијата на Босна и Херцеговина…

СМЕА: Толчи кромид, стави на рамо и ќе бидеш „здрав како дрен“! (ФОТО)

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ неодамна го освои турнирот во Токио (Јапонија), а како што знаеме после УС Опен…

Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме наоѓаат мене

Кристијано Роналдо синоќа погоди од пенал во поразот на Португалија од 2-1 на гостувањето кај Украина во рамки на евроквалификациите.…

Нејмар со жешка хрватска манекенка ја лекува повредата! (ФОТО)

Според извештаите на медиумите, 27-годишната убавица е видена на натпреварите на францускиот фудбалски клуб ПСЖ, а прашање е моментот кога…

Украина нов учесник на ЕП, Србите се враќаат во игра! (ВИДЕО)

„Гордиот албион“ среде Софија ја декласираше Бугарија со 0:6, по двапати во листата на стрелците се запишаа Баркли и Стерлинг,…

ЕП 2020: Битка со Словенија за 3-тото место

Селекцијата на Полска ги расипа сметките на нашата репрезентација во квалификациите за следното ЕП во фудбал. Пораз од 2-0 кој…

ПСЖ скоро еден месец без Нејмар

Бразилскиот фудбалер повредата ја доживеа играјќи за репрезентацијата, во ремито (1:1) со Нигерија во пријателски натпревар одигран во Сингапур. –…

ЕП 2020: Убедливи победи на Холандија и Русија

Фудбалерите на Холандија победија во Белорусија 2:1 и направија уште еден чекор кон пласманот на ЕУРО 2020. Холанѓаните ја забележаа…