Шмид пред Вардар: Ранетиот „лав“ е секогаш најопасен!

Вардар има тешко гостување в сабота (17.30 часот) кај екипата на Веспрем, а мечот доаѓа после високиот пораз од Кил.…

Манџукиќ си оди од Јуве, но останува во Италија

Марио Манџукиќ би можел во јануари да направи изненадувачки трансфер, и од Јувентус се пресели во редовите на Милан, тврди…

У-21: Наместо убедлива победа, бод за Казахстан

Младата фудбалска селекција на Македонија не успеа да ја оствари планираната победа против Казахстан во попладневниот натпревар од квалификациите за…

Кокшаров нов тренер на Вардар, Писонеро помошник!

Вардар стартуваше со три победи во Лигата на шампионите оваа сезона, следуваше спектаклот во СЦ „Јане Сандански“ каде што неочекувано…

Стоичков: Ова е голем срам за Бугарија

Соседна Бугарија е во се поголема фудбалска криза по срамот што го приредија навивачите на квалификацискиот дуел со Англија на…

Ицидентите на средбата со Англија резултираа со оставка на претседателот на БФС

Селекцијата на Англија славеше убедливо со 6-0 против Бугарија во Софија во квалификациски меч за ЕП кој мина во знакот…

Работнички пресилен за младите „штркови“!

Во последниот петти натпревар од првото коло во новата сезона од најдобрата македонска кошаркарска лига Работнички славеше убедливо со конечен…

Модриќ нема да игра на „Ел Класико“

Играчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ се повреди за време на настап за хрватската репрезентација. Според Марка, 34-годишниот…

Де Геа се повреди и може да го пропушти дуелот со Ливерпул

Голманот на Шпанија, Давид Де Хеа, го повреди мускулот на левата нога во квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2020 одигран синоќа…

Алегри во „пакет“ со двајца играчи на „Олд Трафорд“!?

Се најавува заминување на досегашниот менаџер на „црвените ѓаволи“, Норвежанецот Оле Гунар Солксјер доколку резултатите под итно не се променат,…