Ван Дијк пред Меси и Роналдо до приознанието најдобар во Лигата на шампионите

На свечената церемонија во Монако беа прогласени и најдобрите за минатата 2018/2019 сезона. в о Лигата на шампионите Виргил Ван…

Одредени групите во Лигата на шампионите

Откако вчеравечер екипите на Ајакс, Бриж и Славија Прага го комплетираа списокот на учесници во групната фаза во Лигата на…

Ван Дајк, Меси и Роналдо во конкуренција за најдобар во ЛШ

Откако ќе бидат извлечени групите за Лигата на шампионите, на свечената церемонија во Монако, ќе бидат прогласени најдобриот играчи за…

Ангеловски го објави списокот за дуелите со Израел и Летонија

Игор Ангеловски селекторот на најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија, го објави списокот на играчи на кои ќе смета за претстојните…

Куп: Вардар убедливо ја совлада Саса

Фудбалерите на Вардар се пласираа во 2. коло од националниот фудбалски куп откако убедливо со 5-0 ја совладаа Саса во…

Ангелов ја продолжува кариерата во БиХ

Македонскиот интернационалец Виктор Ангелов (25) потпишал договор со Широки Бријег на чија клупа до пред еден месец седеше Гоце Седолски.…

Натпреварот од Купот со Вардар, ФК „Каменица Саса“ ќе го посвети на Томе Јанев

Утрешниот фудбалски спектакл од фудбалскиот куп на Македонија на кој силите ќе ги одмерат екипите на ФК „Каменица Саса“ и…

ЛШ (футсал): Шкупи очекува добар резултат против прваците на Летонија, Велс и Андора

Македонскиот футсал првак Шкупи е домаќин на Б-групата од претквалификациите за ЛШ. Во Скопје гостуваат екипите на Локомотив (Летонија), Кардиф…

Ин Мемориам: Велимир Велјановски (1934-2019)

По кратко боледување во Скопје на 85-годишна возраст почина Велимир Велјановски еден од поранешните претседатели на ФС на Македонија и…

Нејмар се поблиску до Барселона

Француските медиуми денеска известија дека во Париз се одржани нови преговори во врска со трансферот на Нејмар во Барселона. Каталонскиот…