Македонските футсалци денеска ги започнуваат претквалификациите за СП

Македонската футсал репрезентација вечерва ги започнува натпреварите од претквалификацискиот турнир за пласман на СП 2020. година. Нашата репрезентација ќе биде…

Македонија напредуваше за една позиција на ФИФА листата

Фудбалската репрезентација на Македонија напредуваше за една позиција на најновата ранг листа на ФИФА. Со победата над Словенија 2:1, но…

МОЖЕШ ИЛИ НЕ: Чудна комуникација меѓу Зизу и Јовиќ! (ВИДЕО)

Во вторникот во рамките од третото коло во фудбалската Лига на шампионите во Истанбул екипата на Реал Мадрид минимално со…

НБА: Ирвинг „џабе“ броеше до 50, пораз на Бостон! (ВИДЕО)

Бруклин на почетокот од натпреварот ги претставија Кајри Ирвинг и Кевин Дурент, овој вториот веројатно ќе ја пропушти целата НБА…

ИСТО КАКО ЧИЛАВЕРТ: Голман изведе слободен и погоди во 89 минута! (ВИДЕО)

Беа одиграни мечевите од 27 коло во втората норвешка лига, а рундата го одбележа 25-годишниот голман на екипата Уленаскер/Киса, Стефан…

ПМФЛ: Максимален ефект на домаќините

Попладнево се одиграа натпреварите од 11.коло во ПМФЛ. Сите пет натпревари од ова коло завршија со победи на домаќините. Вардар…

Супер ефикасни дуели во ЛШ постигнати 30 голови

Фаворитите нема проблеми да стигнат до три бода, на синоќешните средби од 3.коло во ЛШ, на кои беа постигнати дури…

ОВА Е ЗА ЦРВЕН: Роналдо како „Брус Ли“, а и реакцијата му е ХИТ! (ВИДЕО)

Јувентус мораше со пресврт да ја оствари и втората победа во Лигата на шампионите и заедно со Атлетико Мадрид се…

Левандовски е во страшна форма, само Македонија „имаше“ среќа! (ФОТО)

И натпреварувачката 2019/20 ја започна како и во изминатите години, голгетерски, страв и трепет за секој голман. Полскиот репрезентативец беше…

ЛШ: Реал гостува во Истанбул кај Галатасарај

Од денеска до четврток, актуелни ќе бидат натпреварите во двата европски фудбалски купови. Со дуелите во Доњецк и Мадрид кои…