Иновација на Ковач, совет на играчи во Баерн

Нико Ковач кој минатата година седна на клупата на Баерн Минхен, на почетокот се соочуваше со бројни проблеми во соблекувалната…

У-21: Рекордна победа против Ф.Острови

Младата фудбалска репрезентација на Македонија со убедлив триумф од 7-1 против Ф: Острови ги започна квалификациите за следното ЕП. Избраниците…

Летонците „скршени„ уште во првиот дел

Македонската фудбалска репрезентација ги освои планираните бодови против Летонија во рамките на шестото коло во Г-групата. Избраниците на Игор Ангеловски…

Квалификации за ЕП: Победи на Белгија и Германија

Белгија и Русија од И-групата речиси го обезбедија пласманот на ЕУРО 2020. Холанѓаните лесно ја минаа Естонија, а Германија забележа…

Македонија кај Летонија по втора победа во квалификациите за ЕП 2020

Македонската Фудбалската репрезентација вечерва во Рига против Летонија, ќе го игра шестиот натпревар во квалификациите за Еуро 2020. Со императив…

Ангеловски со изменет состав ќе ја напаѓа Летонија: Неизвесен настапот на Елмас

Македонската Фудбалската репрезентација утре ја очекува нов натпревар во евро-квалификациите. Во дуелот против Летонија во Рига, црвено-жолтите пред себе имаат…

Македонија се враќа со бод од Израел

Вечерва Израел и Македонија одиграа нерешено 1-1 во Бер Шева на стадионот „Јаков Тарнер Тото“. Ова е голем бод за…

Македонските фудбалери се „острат“ за Летонија

По нерешениот резултат на гостувањето кај Израел, македонските фудбалери се во Летонија, каде во понеделник ќе го одиграат петтиот натпревар…

Пике нема да се врати во шпанската репрезентација

Дефанзивецот на Барселона, Џерард Пике ја отфрли можноста за враќање во шпанската репрезентација. Во исто време, тој истакна дека ги…

За победа недостасуваше Пандев?!

Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено 1-1 на гостувањето кај Израел иако во финишот имаше колосална прилика да освои цел плен…