ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо ги објави имињата на кои ќе смета за првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на…

ПСЖ влегува во трка со Јувентус за потписот на Погба

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да замине во Пари Сен-Жермен, пренесува францускиот портал „Le10sport.com“. Според…

Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Иако белгиските медиуми не објавија како воопшто дошло до ова откритие, локалната екипа на Шелде извесен период ќе мора да…

Ибрахимовиќ ќе остане во Милан доколку клубот обезбеди учество во Лигата на шампиони

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини, зборуваше за деталите за договорот со напаѓачот Златан Ибрахимовиќ. – Со Ибрахимовиќ имаме шестмесечен…

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А

Премиерот на Италија, Џузепе Конте најави откажување на сите спортски настани во провинциите Ломбардија и Венето. Меѓу нив се три…

Роналдо и Меси во ист тим? Само еден човек може да го направи тоа! (ФОТО)

После турбулентната зима во редовите на Манчестер сити и Барселона започнаа шпекулациите дека Јувентус би можел најдобро да се снајде…

Реал Мадрид загуби од Леванте и го отстапи лидерското место на Барселона

Реал Мадрид синоќа во дуел од 25. коло загуби од Леванте со 1:0 и му го препушти врвот на табелата…

Силекс и Шкендија ремизираа, кратовци оштетени за пенал

Дерби дуелот од 20.коло во ПМФЛ кое се одигра во Кратово меѓу Силекс и Шкендија заврши без голови 0:0, иако…

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Денеска во рамките од третото коло од групната фаза на ЕХФ купот во дербито на „Ц“ групата Нант пред своите…

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Одложени се три натпревари во најквалитетната италијанска фудбалска лига поради епидемијата на коронавирусот, како и сите спортски настани во регионот…