Мицевски: Македонија повеќе нема време за чекање и не смее да биде заложник на криминалните и антидржавните политики на Заев

Почитувани колеги пратеници, почитувани претставници на медиуми и целата македонска јавност, Република Македонија веќе подолг период се наоѓа во тешка…

Од четврток врнежи од дожд и снег- до тогаш сонце

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува уште два дена, а од среда се очекува зголемување…

Ексклузивно – Стратегијата на Заев за враќање на иселените: Во Германија е досадно

Ако сме патpиоти, да ѝ помогнеме на државата, повикува лидерот на СДСМ – Зоран Заев, во интервју за ТВ Здравкин,…

Мицевски до власта: Вие сте криминалци, поништување на гласање на закон и негово повторување е надвор од сите законски процедури

Криминалци, криминалци само тоа можам да го кажам, ова им го порача координаторот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски откако на денешната…

Љутков: Со годишната програма за култура за 2020 година наместо културата се поддржува политиката

Годишната програма за култура за 2020 година е скандалозна! Програмата е насочена кон подмирување на ситни политички интереси, наместо за…

Стоилковски: Криминалното трло е уцвикано! И треба! За џабе ви е!

Ова е гласањето; еве ги и членовите од Деловникот. После ова ене го Датумот, гарант ќе го дадат! Криминалното трло…

Мицевски: Законот за амнестијата на Заев пробаа криминално да го донесат, ова е врвот на недемократијата

Слугите на Заев денес се надминаа себе си. Законот за јавно обвинителство за амнестија на Заев, неговите соработници и слуги…

ВМРО-ДПМНЕ бара од Пендаровски да не го потпишува законот за ЈО

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ попладнево од Собранието побара од претседателот на државата Стево Пендаровски да не го потпишува Законот за…

Во Мали загинаа осум војници

Во вчерашниот напад извршен во централниот дел на Мали загинаа осум војници, соопшти армијата на социјалните мрежи. При нападот четири…

Арсовски: Русковска и Јовевски да го сработат сериозно случајот околу инволвираноста на Заев во Рекет

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски се уште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на…