Шилегов: Секоја втора пијандура во државава мене ме вика пијандура

Градоначалникот Петре Шилегов во вечерашното интервју на телевизија Алфа доби прашање од гледач за тоа од која ракија најмногу болела…

Проект на УСАИД за бизнис климата: Според 40% од бизнисмените таа е влошена, за 36% непроменета

Влошена е бизнис климата во земјава, сметаат речиси 40% од анкетираните 600 компании , покажува истражувањето на УСАИД. Подобрување има…

Реџепи: СДСМ влегува во конфликт со ДУИ за да ги врати албанските гласови, а препукувањата оркестрирани

Генералниот секретар на Алтернатива, Зејд Реџепи, партија која е коалиционен партнер на СДСМ во Владата, вечерва во дебатниот магазин „Click…

Владина седница во Куманово – министрите во увид на завршените и незавршените проекти

Соработката со општините од Североисточниот дел на Македонија е темата на владината седница во Куманово заедно со градоначалниците од овој…

Молк од Владата и Обвинителството за луксузниот стан на Верушевски

Десет дена откако Обвинителството за гонење организиран криминал потврди за НетПрес дека отворило предмет во врска со купување на луксузен…

Случај ,,Меѓународен Сојуз‘‘ – Фросина Ременски видела се, но не и докази во обвинителството

Затворена е истрагата за Меѓународниот сојуз на Боки 13.. Вакво известување денеска добиле адвокатот и осомничената Јасна Мандиќ која пет…

Цените на горивата остануваат непроменети

Регулаторната комисија за енергетика соопшти дека цената на нафтените деривати останува непроменета во однос на минатата недела. -Малопродажните цени на…

Тарчуловски до Бошковски: Љубе седнат во скутот на Заев најмалку има право да го повикува Мицкоски, нека си дебатира за трговија со Заев

Гледам дека Љубе седнат во скутот на Заев се интересира за ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски. Од друга…

ВМРО-ДПМНЕ: Најголемото економско ветување на Заев и СДСМ пропадна во вода

Најголемото економско ветување на Зоран Заев и СДСМ пропадна во вода. Заев вети 5% раст на БДП, а откако е…

Јасна Мандиќ спроведена во обвинителство

Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Јасна Мандиќ е првата од осомничените кои неделава ќе даваат исказ за случајот.…