Навремено изгаснат пожар во куќа во Прилеп

Доцна попладнето во Прилеп избувна пожар во куќа на улица „Вардарска“ број 2. Нема повредени иако при избувнувањето на пожарот…

За отворање на аеродормите и граничните премини се подготвува пртокол за влез и излез од државата

Одлуката за повторното отворање на аеродормите ќе биде дел од отворањето на граничните премини што ќе се носи откако Комисијата…

Пановски: Укинувањето на мерките е признавање на пораз, која медицина е тоа да олабавуваш кога бројот на случаи расте

Д-р Никола Пановски гостуваше во отвореното студио на ТВ 24 каде истакна дека укинување на полициски час на цела територија…

Караџовски ги обвини мртвите дека доцна дошле на лекар, иако „алгоритамот“ на Филипче спречуваше луѓе да добијат третман

Караџовски ги обвини мртвите дека доцна дошле на лекар, иако „алгоритамот“ на Филипче спречуваше луѓе да добијат третман За жената…

Трајкоска: Тотално распаѓање на системот и скапување одвнатре на државата, безредие и планетарна неспособност базирана на партиски калкулации и личен интерес

Тотално распаѓање на системот и скапување одвнатре на државата. Безредие и планетарна неспособност базирана на партиски калкулации и личен интерес…

Николов: Се јави Кралот на лагите Зоран Заев – Му текнало сега да ја манипулира јавноста со покажување на бруто платата + 5 дежурства

Се јави Кралот на лагите и манипулациите Зоран Заев и тоа со класични шибицарски финти и трикови..!!!, реагира доктор Игор…

Ковачки: Со објавувањето на класифицираната мапа, Шекеринска направи кривично дело против воениот систем на Македонија

Драган Ковачки поранешниот Полковник на Армијата на Република Македонија, а во врска со мапата којашто беше објавена од страна на…

Пожар во куќа во Прилеп

Брзата интервенција на противпожарната екипа од Прилеп, како и пожртвуваноста и храброста на соседите доцна попладнево придонесоа да не изгори…

Владата го укина полицискиот час, рестораните почнуваат со работа од четврток

Македонија го живее последниот полициски час. По два месеци од воведувањето, Владата донесе одлука од утре да нема веќе ограничувања…

Ковачки: Шеќеринска направи од Армијата ловечко друштво, со пет различни униформи и без опрема

Драган Ковачки, поранешен Полковник во Армијата на Република Македонија, сегашен кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, за изборната единица…