Митовски: Судскиот систем затвора луѓе за 100 ќебапчиња, а премерот добива ослободителна пресуда за поткуп на 200.000 евра

Сопственикот на интернет порталот „Инфомакс“ Александар Митовски на дебата на Алфа телевизија вечерва истакна дека се сомнева во судскиот систем…

Скенирате фискални? – Еве кога ќе ги добиете првите пари на сметките

Мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ е во полн ек, а средствата од повратот остварен во месеците јули,…

Исчезна млада жена во Струмица, потребна е помош од граѓаните (ФОТО)

Млада жена е исчезната. Последен пат е видена утрово во 9:00 часот во центарот на Струмица. Потребна е помош од…

Ријвас: Ако Македонија ги исполни условите не треба да има никакви субејктивни пречки за влез во ЕУ

Естонија е членка на НАТО 15 ипол години и ние знаме од прва рака дека тоа е наjсилната Алијанса во…

Мицкоски оствари средба со Гунта Пасторе: Високи функционери на власта се вклучени во најголемите криминални и корупциски скандали

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на Република…

Ременски: Документи што не смееле да бидат одземени во незаконит претрес се одземени од мене

Пратеничката Фросина Ременски потврди дека Обвинителството при претресот на нејзината куќа пронашло документи и порача дека истите се одземени на…

Протест на судската администрација незадоволна од одлуките на судскиот буџетски совет

Предупредувачки прекин на работата на судската администрација. Тие денеска два часа нема да работата но најавуваат дека доколку нивните барање…

Соодветен третман и подобра материјална состојба бараат вработените во судската администрација

Почит, еднаков третман и подобра материјална состојба бараат вработените во судската администрација и во прилепскиот Основен суд. Со протест пред…

ФОТО: Партиските функционери на СДСМ фатени во лага, почнаа да ги бришат објавите на социјалните мрежи

По вчерашните реакции на јавноста и координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски, за ширењето на лажни вести од…

Денеска започнува судењето за убиството на Пино

Во Основниот кривичен суд денес започнува судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино, помина безмалку една година од свирепото…