Ограбена спортска обложувалница во Скопје

На 20.09.2019 во 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ едно лице…

Малолетник каснат од куче скитник во Виница

На 20.09.2019 во 09.24 часот во Полициската станица Виница, С.И.(41) од Виница пријавила дека во кругот на основното училиште „Гоце…

Лисичани револтирани: Условите во о.у. „Димитар Македонски“ мизерни, власта не мрднува со прст (ВИДЕО)

Со новиот ребаланс на буџетот Владата одлучи средствата за рekонструкција на основните училишта да се нaмалат за 43 проценти. Ваквата…

Православните верници и одаваат почит на мајката Божја и денот кога таа е родена

Православните верници и одаваат почит на мајката Божја и денот кога таа е родена. Големиот христијански празник беше одбележан и…

Светски ден на Алцхајмеровата болест

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Светски ден на Алцхајмеровата болест Категорија: Македонија

Трипуновски обвини за лошата ситуација во македонското земјоделство

Трајан Димковски се исплаши, па мораше да го повика на помош Љупчо Николовски да го брани. Љупчо и ти и…

Превозниците и туристички агенции бараат измени во Правилникот за организирање училишни екскурзии

Промена на правилникот за организирање на училишни екскурзии бара Стопанската комора за туризам, со цел да се усогласи со европската…

Мицкоски ги слушна и маките лозарите

Мицкоски денеска оствари средба и со лозарите од Тиквешијата, при што од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ им беше ветено…

Викенд на дијалог во Охрид

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Викенд на дијалог во ОхридКатегорија: Македонија

Денови на македонската поезија по 29-ти пат во Шведска

Традиционалната културна манифестација „Ден на македонската поезија во Шведска“ денеска ќе се одржи по 29-ти пат во Гетеборг. Годинава, ќе…