Тетовец панично бегал поради дрога: Со автомобилот удрил полицаец, наплатна рампа и возила на МВР

На 02.04.2020 околу 23:00 часот, во тетовско Сиричино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода М.А.(33), од тетовски…

Обвинето едно лице од Куманово за прекршување на полицискиот час​

Основното јавно обвинителство Куманово денеска поднесе уште еден предлог за издавање казнен налог против едно лица за кривично дело –…

Скопјанец излетал во автомобил, хоспитализиран со тешки повреди

На 02.04.2020 во 20.15 часот на регионален пат 1102, од с.Смоквица кон с.Прдејци, општина Гевгелија, во близина на мостот на…

Девојка од Кочани лажела на Фејсбук дека има коронавирус, ги повикувала сите кои биле во контакт со неа да се тестираат

СВР Кочани до ОЈО Кочани поднесе кривична пријава против С.А.С.(23) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично…

Се работи на случајот со 21-годишната бремена девојка од Штип која е тепана и малтретирана

Двајцата штипјани кои навредувале и претепале 21-годишна девојка среде бел ден во влез на станбена зграда, а целиот случај го…

Тепачите од Штип завршија со лисици на рацете

Во врска со видеото кое утрово се споделува на социјалните мрежи, ја информирам јавноста дека од страна на Секторот за…

Се запали куќа во струшко- опожарен дел од покривната конструкција

На 31.03.2020 во 05:00 часот во Полициско одделение Велешта, Е.К.(63) од с.Велешта, струшко, пријавил дека настанал пожар во неговата куќа…

Тинејџер нападнат со нож во Чаир, познат идентитетот на насилниците

На 31.03.2020 во 16:00 часот во СВР Скопје, М.А.(18) од Скопје, пријавил дека околу 13:15 часот пред продажен објект на…

Уапсен маж кој избегал од затворот во Куманово

На 31.03.2020 во 21.50 часот полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого…

Маж и жена нападнати од соседот во зграда во Скопје

Во СВР Скопје, вчера во 09.49 часот Л.К.(69) од Скопје пријавил дека околу 09.45 часот во простории од зграда на…