Латас: Како може Славјанка да кажува Чулев кого да стави за началник, кога има партиски шеф аболициран за криминал

Новинарот Драган Павловиќ Латас во „Што не е јасно“ на Алфа прашува како може заменичката во МВР Славјанка да кажува…

Милески: Заев вети дека Договорот од Преспа преставувал иднина, а преговори со ЕУ, странски инвестиции и нови работни места се уште нема

Бизнисменот и активист Роберт Милески на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува како Заев велел дека од Договорот…

Брука за МЗШВ: Штандот на Македонија на најголемиот саем во светот празен

Македонец кој живее во Германија денеска го посети еден од најстарите саеми за прехрана и производствени прехрамбени технологии во Европа…

Латас: Никола Тодоров е уценет и затоа е натеран да прави партија

Новинарот Драган Павловиќ Латас во неговото гостување во „Што не е јасно“ на Алфа телевизија посочи дека Никола Тодоров е…

65% од народот е против договорот од Преспа: Заев треба да се плаши од ставот на граѓаните, а не од најавите од ВМРО-ДПМНЕ

Како што наближуваат изборите, сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ продолжува да заговара опасни идеи за укинување или поништување на Договорот од…

Арсовски: Има сериозни индиции за криминал при набавка на патни исправи од над 19 милиони евра од МВР

Новиот скандал кој што е над 19 милиони евра за набавка на патни исправи и обрасци за пополнување од фирмата…

Македонска тажна реалност: Третина од домаќинствата имаат проблем со плаќање на режиските трошоци!

Во просек една третина од домаќинствата во регионот имаат проблем со навремено подмирување на режиските трошоци во последните 12 месеци,…

Со БМВ излетал од патот и оштетил две бандери сопственост на ЕВН

Без повредени лица поминал сообраќајниот инцидент утринава во тетовско Долно Палчиште, кога возило марка Бе-Ем-Ве излетало од патот, удрило и…

Арсовски: СДСМ склучиле договор со фирмата „Веридос“ за набавка на пасоши во вредност од 20 милиони евра

Власта во заминување на СДСМ и Заев од ден во ден влага во се поголем криминал. Нема ден, а да…

Мизрахи: Санела Шкријељ креира упад во нормалното функционирање на министерството и со партиска агенда врши притисок врз вработените

Со жалење ја информираме јавноста дека дополнителниот заменик министер Санела Шкријељ креира упад во нормалното функционирање на МТСП раководено од…