Казнети 90 лица во Охрид, 46 во Струга за неносење маска

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 170 прекршоци за неносење…

Кој седнува во пратеничко столче, партиски послушници или штитеници на граѓанските интереси

Гласачка машина на партиските раководства или пратеници со свој став? Во удобните собраниски фотелји утре за првпат ќе седнат голем…

Џафери си замина од Инфективна, Собранието подготвено за новите станари

Досегашниот спикер Талат Џафери ќе претседава со конститутивната седница на собранието. Денеска заврши неговото болничко лекување. „Собранискиот спикер во заминување…

Џафери ќе ја води конститутивната седница

Претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот…

Откако не задолжија за три месеци една милијарда евра, утре Владата на СДСМ ќе не заборчи за нови 38 милиони евра

Владата предводена од СДСМ утре граѓаните ќе ги задолжи со нови 38 милиони евра. Откако изминативе 4 месеци Заев и…

Во Иран секои седум минути умира по едно лице од Ковид-19

Во Иран на секои седум минути од Ковид умира по едно лице, објави денеска државната телевизија, додека Министерството за здравство…

ФОТО: Џафери излезе од Инфективна

Претседателот на Собранието во заминување Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот…

Мицкоски: Државата ја втурнуваат во црвената зона на презадолженост, долгот достигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за финансии…

Нетпрес: Мицкоски решителен – Со смели потези за кусо време му дава нова енергија на ВМРО-ДПМНЕ

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање…

Нови 74 случаи на коронавирус на направени само 689 тестови, вкупниот број на починати лица е 500

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на…