Правила за користење гел лак

Гел лакот е вистински спас ако немате многу време за класичен маникир, а сакате ноктите да ви изгледаат беспрекорно. Додека…

Џејми Оливер отвора ресторани на Бали и во Бангкок

Шест месеци откако беше принуден да затвори 22 од вкупно 25 ресторани во Велика Британија, познатиот готвач Џејми Оливер ќе…

Како времето влијае на нашето расположение ?

Лошото време, дождот и тмурните облаци, најчесто во нас предизвикуваат баш такво расположение – мрачно,депресивно и поспано. Во случај времето…

Овие пет хороскопски знаци немаат самодоверба во себе

Според астролозите некои од хороскопските знаци имаат помала самодоверба од останатите. Рак Припадниците на овој хороскопски знак се наоѓаат на…

Совети за шминкањето во зима

Најчестата грешка која жените ја прават е тоа што користат иста нијанса на пудра како во лето, но освен ако…

Судбина е да бидат богати: Овие 4 хороскопски знаци се магнет за пари

Јарецот е многу трудољубив и буден, доста способен да започне свој бизнис и да заштеди пари за да гарантира тивка…

Златна мешавина за здравје на цело тело

Куркумата и медот се основните состојки на златна мешавина за здравје на целото тело. СОСТОЈКИ: 100 гр. мед 1 лажица…

Пеколниот лет снимен и од воздух и од земја- се запали еден од моторите на Боинг 777, а потоа следуваше хорор за патниците (ВИДЕО)

Авион на филипинската компанија кој од Лос Анџелес требало да лета за Манила принудно слетал кратко откако полетал поради расипан…

Истражување: Мажите кои имаат ќерки живеат подолго

Ќерките го зголемуваат животниот век на татковците, но ќерките и синовите подеднакво го намалуваат животниот век на мајките, покажуваат истражувањата.…

„Спелфи“ – нова апликација за сликање од Вселената

Нова бесплатна апликација, наречена „Спелфи”, овозможува корисниците да се сликаат со помош на камери поставени на сателитите на Ербас за…