Мраморни јогурт мафини – целиот дом ќе мириса додека се печат

Направете мраморни јогурт мафини. СОСТОЈКИ: 250 мл. јогурт 1 шолја шеќер 2 јајца 2 шолји брашно пола шолја масло 1…

Едната е згодна инструкторка, а другата има 64 години: Ретко кој погодува која е мајка, а која е ќерка (ФОТО)

Фитнес инструкторка од Австралија, Тифини Хол позираше со својата 64-годишна мајка, а фановите сè уште не можат да веруваат дека…

Родители, внимавајте: Ова се најопасните симптоми кај новороденчињата, мора да реагирате

Ова се најопасните симптоми кај новороденчињата, мора да реагирате веднаш. Модри усни Ако усните на вашето бебе станат модри или…

Многу влакна, малку калории: Ова овошје мора да го има во вашето мени

Грејпфрутот отсекогаш се поврзува со диетите, но досега не беше докажано неговото успешно делување во процесот на слабеење. Сепак, истражувањето…

После 2-месечната пауза, еве како да го зајакнете имунитетот пред да се вратите на работа

Иако сè уште не се отворени фитнес центрите, би требало да знаете дека и вежбите кои ги правите дома поттикнуваат…

„Кукавиците не се способни за љубов, љубовта е привилегија на храбрите”

Љубовта е неисцрпна тема. Многу нешта се кажани за љубовта и тие остануваат забележани. Ова се некои од нив, оние…

Психолозите тврдат дека е ова многу моќна техника: Докажано е дека најефикасно ја смирува нервозата и напнатоста!

Психолозите се едногласни, оваа техника е најефикасна во борбата против стресот. Ако се чувствувате напнато деновиве и нервозата ве обзема,…

Домашен рецепт за омилениот сладолед од јагоди – потребни ви се само 3 состојки

Освежувачкиот сладолед од јагоди е уште повкусен кога знаете дека сами сте го направиле. Состојки: – 470мл. слатка павлака ;…

Вкусно, убаво и секси: Направете си сами неодолив сјај за усни

Здраво и хранливо за помеки и посјајни усни. Во лето е одлично да користите балсам за усни со заштитен фактор,…

Водата од ова растение е моќен напиток – го јакне имунитетот, го регулира холестеролот, подмладува…

Водата од бреза во Русија веќе со децении се користи како додаток во исхраната и за медицински потреби. Во последно…