3 освежувачки пијалаци со кафе за престојните топли денови

Некои денови се премногу топли за да пиете топло кафе. Особено е тешко, кога не можете да отидете во најблиското…

Северина лумпуваше до зори без Игор во едно загребско кафуле, со човекот кој неодамна и прати тамбураши под прозорец за нејзиниот роденден (ФОТО)

И додека со денови беше затворена во нејзиниот стан од 300 метри квадратни во загребски Козјак, Северина го напушти станот…

Во овој град наместо жичарница има лифт што го поврзува долниот со горниот град

Лифтот Лацерда е јавен лифт во Ел Салвадор кој се наоѓа на северно-источниот брег на Бразил. Тој го поврзува долниот…

Домашен сладолед од малини

Состојки: ½ кг свежи малини 150 гр шеќер 375 мл слатка павлака 1 лажичка екстракт од ванила Начин на подготовка:…

Правила за сите мажи: Како да бидете најдобар пријател со друг маж?

Машкото и женското пријателство многу се разликуваат. Ова се 17 правила кои треба да се почитуваат меѓу двајца машки пријатели:…

Ако имате бенка на некое од овие места, ќе ве следи среќа во животот

Поаѓајќи од принципите на древните култури кои проучуваат различни сегменти на животот, а со тоа и бенките на телото, тешко…

Телото ви дава знаци, не ги игнорирајте: Ова се симптоми дека ви фали витамин Ц, А или Д

Овие симптоми ви покажуваат дека имате недостаток на витамини Витамин Ц Подложни на инфекции, изразени вени, модринки, склоност на крварење…

Земја на несекојдневни правила и начин на живот: 15 факти за Австралија кои не сте ги знаеле

Денеска ве водиме во земјата на кенгурите во која важат некои помалку необични правила на живот – добредојдовте во Австралија!…

Родени под среќна ѕвезда: Ова се најталентираните хороскопски знаци

Сите сме талентирани за нешто, но некои од нас едноставно имаат повеќе среќа кога станува збор за учењето, уметноста или…

Мислите дека немате среќа во љубовта? Еве каде грешите!

Не разговарате Причините зошто некои двојки молчат за работи кои се однесуваат за нив во врската се бројни. Тоа е…