Како коронавирусот ја промени фитнес индустријата?

Како што се шири пандемијата предизвикана од новиот коронавирус, така фитнес индустриите ширум светот ги затвараат теретаните и се прилагодуваат…

Ако се пронајдете во овие реченици, бидете сигурни дека сте добра мајка!

Не постои ниту еден начин да бидете совршена мајка, но постојат милион начини да бидете добра мајка. Доколку ги забележите…

Домашните мачки да не се пуштаат надвор, препорачуваат ветеринарите

Британските ветеринари препорачуваат домашните мачки да не се пуштаат надвор, како превентивна мерка против ширењето на новиот коронавирус, јави Би-Би-Си.…

7 најчести грешки кои ги правите кога тренирате дома

Тренирањето во домот не е невозможно, се увиде сега, кога практично друг избор и не постои. Сепак и со тренирањето…

Шокантни резултати: Колку долго се задржува коронавирусот на заштитната маска за лице?

Со оглед на тоа дека коронавирусот примарно е болест на респираторниот систем, заштитната маска за лице не е површина до…

50 работи кои може да ги правите кога ви е здодевно

За да не се досадувате, пробајте една од овие 50 работи од нашиот список. 1. Прошетајте се во дворот 2.…

Салата или намаз – Супер рецепт за секој ден

Може да се искористи како намаз и како салата. Супер рецепт. СОСТОЈКИ: 250 гр. сирење 250 гр. кајмак 4 варени…

ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ: Празникот Благовештение е еден од најголемите празници на Христовата Црква

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 25 март. Денеска е Благовештение. Празникот Благовештение е еден од најголемите празници…

Дневен хороскоп за вторник, 7 април 2020-та

ОВЕН Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате на ова поле, и на некој…

Крофни со шеќер во прав: Седењето дома може да биде многу забавно

Незаменлив десерт, крофни со шеќер во прав. СОСТОЈКИ: 3 јајца 250 гр. кисело млеко 250 гр. брашно 1 лажиче сода…