Домашна маска за чисто лице

Направете маска за лице од природни состојки. Потребни ви се 1 лажица мед, 1 шолја чај од камилица и половина…

Луѓето кои имаат сестри се посреќни, покажува новото истражување

Доколку сметате дека сте среќни што имате среќа, потполно сте во право бидејќи да се има сестра е вистински благослов.…

Лекција за емоционалната интелигенција што треба да ја научите од Илон Маск

„Тесла“ стана еден од највредните производители на автомобили во светот поради потенцијалот за промена на автомобилската индустрија. Исто така, компанијата…

10 „идеални“ квалитети што жените ги бараат кај еден маж

Што се подразбира под „идеален“ Пронаоѓањето на вашата личност не е лесно. Некои бараат живот. Понекогаш, дури и ако ја…

Додека и оперирале тумор на мозокот, таа за време на операцијата свирела виолина! (ВИДЕО)

Хирурзите во болницата „Кингс колеџ“ во Лондон и отстраниле тумор на мозокот на жена која за време на операцијата свирела…

Огромен питон сакал да изеде маче, за среќа се појави сопственикот (ВИДЕО)

Австралијанец од Бризбејн се изненадил кога пристигнал дома и си ја видел мачката, нападната од три метри долг питон. Тој…

Ова се најсреќни и најнесреќни броеви на Лото: Истражуваа добитни листови ширум светот и ги добија овие цифри

Лошата вест е дека вашите шанси за победа на лотарија се прилично мали. Всушност, поверојатно е да бидете погодени од…

Мила имала 340 килограми! Не можела сама да оди во тоалет, а потоа… неверојатна трансформација!

Мила Кларк се појавила во емисијата „Мојот живот со 300 килограми“ без никакво размислување. Со 340 килограми, ништо не можела…

Дневен хороскоп за петок (21 февруари 2020)

ОВЕН Работа: Очекувајте понуда за соработка со странство. Поволен ви е денот за нови договори. Љубов: Надевајте се на познанство…

Работи што никогаш не треба да му ги кажете на вашето дете

Иако многу често на децата им го пренесуваме она што сме го слушнале од нашите родители, некои изјави децата не…