Напиток од ѓумбир и куркума: Витаминска бомба која го подобрува имунитетот!

Ви носиме феноменален рецепт за волшебна напивка која во овој период ви е неопходна. Коренот од ѓумбир е богат со…

Дали солариум може да ни помогне во борбата против коронавирусот?

Постојат многу факти за новиот коронавирус, а еден од нив е дека сонцето, УВ зраците и високите температури можат да…

Кинески доктор открива тајна, маските и миењето на раце не е доволна заштита од вирусот! Една работа мора да ја правите неколку пати дневно

Ванг Хаинг, фармацевт во болницата во Медицинскиот универзитет во Пекинг, изјави дека носењето маски и миењето на раце не е…

Ако носите наочари, еве како стаклата да не ви се замаглуваат поради маската

Многумина кои во последниве денови поради вирусот носат медицински маски, се соочуваат со проблем кој само наизглед изгледа нерешлив. Имено,…

За подобра хидратација: Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел

Ја хидрира кожата моментно и интензивно во следните 24 часа! Добро хидрираната кожа има здрав и сјаен изглед. Но многу…

Сите лековити дејства: Еве зошто би требало да вклучите коприва во исхраната

Свежи и млади коприви веќе можат да се најдат во природата. За лековити цели се користат и листот и коренот.…

Лековито какао – Еве зошто чаша дневно од овој пијалок е важна за имунитет!

Не станува збор само за вкусен пијалок, туку и лек кој би требало да се зема секој ден. Поради богатството…

Знаете ли дека од кората на јаболките можете да направите совршен природен јаболков оцет?

Ако не јадете јаболки често, па нема многу остатоци, тогаш собирајте ги во замрзнувач додека не добиете доволна количина за…

Ако поради изолацијата имате проблем со несоница, испробајте го овој едноставен и ефикасен трик

Ова е тежок период за повеќето луѓе, и сосема е можно од вечер на вечер да имате проблеми со несоница……

Како и кога да се пере облеката за да се избегне можна инфекција со коронавирус?

За жал, има малку информации за однесувањето на вирусот кога станува збор за контакт со нашата облека, на пример, ако…