Сакала да се пофали со собата, но се посрамоти за цел живот: Кога нејзината мајка ги видела фотографиите, се шокирала

Социјалните мрежи можат на човекот да му се вратат како бумеранг, право во главата. Затоа, секогаш и задолжително треба да…

Лукот е здрав, ама не секогаш и за секого

Лукот е преполн со антиоксиданси како што се алицин и алин. Студијата на Институтот за медицинско истражување покажала дека зрелиот…

3 намирници за утринско будење кои се подобри од кафето

Ако сакате да се разбудите свежи и расположени, кафето не е најдобрата идеја бидејќи тоа носи многу проблеми во текот…

Што е Жената?

Си бил еден мудрец и дошол еден од неговите ученици и го прашал за значењето на Жената. Ова бил неговиот…

Ако мислите дека сте уморни од животот, оваа приказна ќе ја промени вашата перспектива…

Еднаш една млада жена отишла кај својата баба и се пожалила дека и е тешко во животот. Не знаела како…

Признајте, колку ви е важно што ќе кажат другите!

Лежиме на плажа, задлабочена сум во својата книга која зборува за некаква романса од минатото, а до мене е друштво…

Како да направите баланс помеѓу работата и љубовниот живот?

Доколку сте во врска или во брак, бидете свесни за тоа дека во љубовта постојано мора да вложувате поддршка, внимание…

Убави цитати за семејството: Во она семејство каде има љубов, сѐ може да биде простено

Не можеме да ги избираме своите браќа, сестри и родители. Со нив растеме, созреваме и од нив учиме. Тие се…

Жените од еден хороскопски знак буквално ги излудуваат мажите

Неа прва ќе ја забележите во друштво, таа ќе ве освои со нејзината вита става и заразна енергија, а потоа…